Türkiye'de ve dünyada kadın hakları

Yahu adam gelmiş namus kavramı olarak değerlendirilen kadınlar demiş oradan feminizme getiriyor konuyu, yahu onun sebebi insanların din altında beyninin yıkanmasıdır. Evet bu namus kavramı şeyini yapan erkekte olabilir kadında ama dediğim gibi beyinleri yıkanmış, beyni yıkanmışları suçlayıp kadınları yücelteceğinize gidin beyin yıkayıcılara saldırın ama işinize gelmiyor yapacak bir şey yok. Yıl olmuş 2023 siz hala sjwlık yapıyorsunuz üstüne hak arıyoruz der gibi "pozitif" ayrımcılık yapıyorsunuz.
Feminizme mi getirdim konuyu ben feminist kesimin bu hakları abartmalarını ve eşitlik konusununda kendilerini daha üstün görmelerini kastederek esprili bir şekilde başladım cümleye eğer ki anlama yetin çok gelişmediyse sana tavsiyem biraz kitap okuyup öyle yorum yapman ben Doğu Anadolu da ki cahiliyetin ve bağnazlığın kadınlara veremediği değerden bahsettim. Tabi ki psikopatlara aşık olan kadınlarda eceline susamış bir aptaldır orası kesin.

Kadın hakkı diye birşey olamaz. Aynı şekilde erkek hakkı diye de birşey olamaz. Kanun önünde kadın ve erkek ayırt edilmez. Sadece belli durumlarda yasal düzenlemeler yapılabilir. Bu sebeple "İnsan Hakları Sözleşmesi" vardır ve bütün insanlar üzerinde bağlayıcıdır. O yüzden feminizm kadınlara sözde eşitlik adı altında birilerinin faydalanmasından başka birşey değildir. Örneğin şirketler size kadın haklarına, özgürlüğüne saygı duyduğunu bu sebeple reklamda kadın oyuncu oynayacağını empoze eder. Aslında ortada kadın hakkı özgürlük vb. yoktur. Şirket kadını reklamda oynatır, para kazanır. Kurban ise bunu özgürlük olarak nitelendirir.
Her ideoloji kar amacı güder. Çünkü insanlar ideolojilere çok kolay bağlanır. Kadın erkek, yaşlı genç veya dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun. İnsanların bir zafıdır bu. Birileri de bu zafları kullanarak kazanç elde eder, binlerce yıldır da bu böyledir.
X şirketi bir kesimi mutlu edecek yerleştirme sembolizmi yapmazsa ya para kaybedecek (Müşteri, tanınırlık gibi gibi...) ya da yerleştirme yaparsa daha fazla para kazanacak. Birileri de ideolojiye körü körüne bağlandığı için çarkların dönmesini sağlayacak.

Son düzenleme:
Feminizm LGBT gibi ideolojiler başta güzel olsa da maalesef şirketlerin atında yozlaşmış ve reklam amaçlı kullanılır hale geldiler.

Kadınların fazladan ne gibi hakları var? Veya olması gerekiyor?

Kadınların fazladan ne gibi hakları var? Veya olması gerekiyor?
Fazladan bir hakkı yok zaten. Resmiyete iş imkanları, ekonomik ve sosyal düzenlemeler yapılmalı. Toplumsal olarak kadın cinayetlerine yönelik devlet çalışmaları yapılmalı. Bunların hiçbiri yok. Yine toplumsal olarak Doğu bölgesi ailesel olarak ele alınmalı.

Bu konunun çok karışık olduğunu düşünüyorum. Bir yerde bir kadının kendini koruyamaması olabilecek bir ihtimal çünkü fiziksel olarak erkekler kadınlardan daha güçlü o yüzden ben kadın cinayetlerindeki cezanın iyice artmasını ve böyle insanların herkese ders olacak şekilde toplulukta dövülmesi vb. bir şey yapılması gerektiğini düşünüyorum fakat bir yandan da bunu kullanan çok kadın da var. Sokakta bir kadın bir erkeğe iftira atsa %90 herkes olaya bakmadan erkeği döver. Bir de bazı kadınlar da kadın olduğu için kendilerini çok üstün de görebiliyorlar bu da can sıkıcı ve üstüne gidilmesi gereken bir durum. Kadın ayrımcılığı konusunda da artık heryerde olmasa da bazı insanların zihnine hala işlemiş, ondan ya kadına çok üstün bir varlıkmış gibi davranıyorlar ya da çok ezik bir şekilde davranıyorlar.

İnsan haklarında eşitliği kim istemez? İşte istemeyecek olanları ayrıştırarak işe başlamak lazım.

Onun dışında kanunda ve yazılı metinlerde bazı şeyler yazsa da maalesef uygulamada eksik kalmış bir toplumdayız. Bu sorunların, uzun vadede, bilinçli eğitim ile aşılması mümkün. Kısa vadeli her olası çözüm ise göz boyamadan ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı