Değişim kararı çıkan anakart için 1900 TL fark isteniyor

Hocam THH ile olan kısa bir tecrübemi paylaşayım umarım size yararlı olur. Bir firmadan RX570 marka ekran kartı almıştım. 1 yıl sonra kart bozuldu ve ekran kartını aldığım yer ile iletişime geçerek kendilerine gönderdim. Onlarda yetkili servise gönderdiler. Servis süresi 1 ay geçtikten sonra bana mail geldi. Kartın tamir olamayacağını ellerinde bulunmadığını ya para iadesi ya da 80dolar gibi bir ücret ödeyerek başka bir kart verebileceklerini söylediler. Hem servisle hem de kartı aldığım yer ile iletişimde bulunduğum süre boyunca bir fayda göremeyince e-Devlet üzerinden THH'ye başvurdum. Yaşadığım süreci detaylı şekilde anlattım ve ücret iadesi istemediğimi özellikle belirttim. Yaptığım Online başvuru haricinde bulunduğum ilçenin kaymakamlığına gidip bizzat THH yetkilisiylede görüşüp tam olarak ne isteğimi kesin bir dille belirttim. 3 ay sonucunda sonuç lehime işledi ve değişim kararı çıktı. Aynı kart ellerinde olmayınca 6500XT yollamak zorunda kaldılar. Herhangi bir ücret ödemedim ayrıca. Sorunuz olursa yanıtlarım. İyi günler.

Para iadesi istemediğini belirtirseniz size para iadesi yapmazlar merak etmeyin. Ürünü muadili ya da misliyle değişim olarak THH ye başvurun. Süreç biraz sürer ama sizin tarafınıza olumlu yanıt çıkar bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı