Deji batarya bilinmeyen parça ve pil sağlığını göstermiyor

Ramboo27

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Cihazım iPhone XS Max şu ana kadar kutusundan çıkarttığım bu yandan beridir hiç içini açmadan orijinal batarya ile kullanmaktaydım. Ancak pil sağlığı 80 olunca bende araştırdım ve en uygun en iyi pil olarak Deji bataryayı önerdiler bende XS Max için 3800+ mAh versiyonunu aldım gayet temiz işçilik ile de bataryayı taktırdım ancak telefon bilinmeyen parça uyarısı veriyor bir de pil sağlığı gözükmüyor. Bir uygulama buldum sadece oradan pil sağlığına bakabiliyorum ama pilim bayağı yavaş azalıyor o konuda sıkıntı yoktur.

Dosya Ekleri

• IMG_0421.png
    IMG_0421.png
    101,9 KB · Görüntüleme: 247
  • IMG_0422.png
    IMG_0422.png
    113 KB · Görüntüleme: 195
  • IMG_0423.png
    IMG_0423.png
    87,8 KB · Görüntüleme: 185
Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal batarya olmadığı için diyordur onu.

Bataryadan memnunum kullanan insanlar diyor ki o uyarı 2-3 hafta içerisinde gider diyorlar ancak bu pil sağlını farklı bir uygulama kullanmadan görmenin yolu yok mu? İleriki güncellemelerden sonra düzelme şansı var mı? Ayrıca amcamda bu bataryadan kullanıyormuş onun telefonu 8Plus ve onda böyle bir sorun yoktur (cihazı güncellememiş)

Arkadaşlar merhaba. Cihazım iPhone XS Max şu ana kadar kutusundan çıkarttığım bu yandan beridir hiç içini açmadan orijinal batarya ile kullanmaktaydım. Ancak pil sağlığı 80 olunca bende araştırdım ve en uygun en iyi pil olarak Deji bataryayı önerdiler bende XS Max için 3800+ mAh versiyonunu aldım gayet temiz işçilik ile de bataryayı taktırdım ancak telefon bilinmeyen parça uyarısı veriyor bir de pil sağlığı gözükmüyor. Bir uygulama buldum sadece oradan pil sağlığına bakabiliyorum ama pilim bayağı yavaş azalıyor o konuda sıkıntı yoktur.

Orijinal batarya olmadığı için öyle yazması normal.

Cevabını siz kendiniz vermişsiniz.

Bataryadan memnunum kullanan insanlar diyor ki o uyarı 2-3 hafta içerisinde gider diyorlar ancak bu pil sağlını farklı bir uygulama kullanmadan görmenin yolu yok mu?

Olsa bile pil sağlığı eski iOS sürümlerinde olduğu gibi sürekli %100 gözükecektir, iOS orijinal olamayan bataryalarda pil sağlığını gösteremiyor.

Yazılımsal olarak, orijinal olmayan bataryaların sağlık bilgisi gösterilmiyor. Orijinal batarya taktırmadığınız sürece göremezsiniz yani. Bence çok da önemli değil. Üçüncü parti uygulamalar ile görüntüleyebilirsiniz yine sağlığını.

Bunu yapmanın bir yolu var aslında. Orijinal bataryanın kartını çıkartıp yeni bataryaya takıyorlar ve sistem orijinal sanıyor. Ne kadar güvenilir bir yöntem nasıl sorunlar çıkarabilir bilmiyorum.

2-3 hafta içinde gitmez Apple sitesinde belirtiği gibi orijinal olmayan bataryalarda bunları gösterecektir.

benim telefonuma orijinal diye pil takıldı fakat yine böyle bir durum var orijinal bataryalardada işçilikten kaynaklı boyle bir uyarı almak mumkun mu

pilin saglığını gördüğün uygulamanın adı nedir

Geri
Yukarı