Deli Mayk Emekli Oldu!

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Türk Hava yolları filosuna 1996’da katılarak 22 yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında sayısız sefer yapan TC-JDM tescilli, İzmir adlı, namıdiğer Deli Mayk emekliye ayrılıyor.

Derler ki: Deli Mayk isterse dünyanın öbür ucuna hiç sorun çıkarmadan uçar; canı istemezse pistte bir metre bile ilerlemez.

Hoşça kal koca adam. TC-JDM.

Deli Mayk’ın 22 yılık hizmet süresi boyunca uçuş görevlilerinin yanı sıra yerdeki teknik ekipler tarafından da yakından tanınması tesadüf değil. Yaşattığı ciddi olmayan teknik sorunları çözerken görevlilerin bazen onunla konuştuğu da oluyordu. Uçuş personeli arasında anlatılan bir efsaneye göre bir gün Deli Mayk’ın bir göstergesi arıza veriyor.

Onu iyi tanıyan yaşlı bir teknisyeni çağırıyorlar. İçeri girerken kapısına vurarak “Ne oldu sana koca adam?” diyor. Bir süre kokpitte pilotlarla sohbet ettikten sonra hiçbir şey yapmadan gidiyor.

Gösterge kendiliğinden düzeliyor. Deli Mayk’ın 22 yıllık çalışma hayatı boyunca taşıdığı yüz binlerce yolcu arasında artık onu tanıyan pek çok insan bulunuyor.

mMAgrU4ipHeGgLjR-636670069814629863.jpg

Zaman çok çabuk geçiyor Mona dizeleri geldi aklıma. A340'lar da yavaş yavaş emekli olmaya başladığına göre yerlerine geçecek olan A350'ler ve B787'ler beklenir oldu. Bilen bilir, en çok ben istemiştim bir an önce filonun yenilenmesini. Ne var ki şimdi zamanın geçmesine üzülüyorum.

Hoşça kal Deli Mayk, hoşça kal.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı