Dell 7490 macOS kurulmuyor

Yigit75

Kilopat
Yer
Ümraniye
Merhaba. Bir türlü macOS kuramadım. Dell 7490 notebookta hata olarak bu yükleme dosyası bozuk, dosya yüklenirken bir hata oluştu vb. sorunlar çıkıyor karşıma.

Ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Bizim imajımızı mı kullandınız?
Merhaba, ne kadar imaj varsa internette kullandım ilk sizinkiyle başladım olmayınca diğerlerine kadar gittim ama bir türlü yükleyemedim. Windows yanına macOS değil direkt macOS yükleyeceğim. Aldığım hata fotoğraftaki gibidir. Diğer imajlar da son 2 dakika kala diski okuyamadım, yazamadım gibi hatalar veriyor. Yani her imajda kesinlikle bir hata alıyorum. BIOS ayarları istendiği yapıyorum hiçbir şey atlamıyorum fakat sürekli hata alıyorum.
sa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ne kadar imaj varsa internette kullandım ilk sizinkiyle başladım olmayınca diğerlerine kadar gittim ama bir türlü yükleyemedim. Windows yanına macOS değil direkt macOS yükleyeceğim. Aldığım hata fotoğraftaki gibidir. Diğer imajlar da son 2 dakika kala diski okuyamadım, yazamadım gibi hatalar veriyor. Yani her imajda kesinlikle bir hata alıyorum. BIOS ayarları istendiği yapıyorum hiçbir şey atlamıyorum fakat sürekli hata alıyorum.Eki Görüntüle 1293313
İlk önce bizim imajımız ile kurulum yapmanızı öneririm. Terminal'e farklı bir saat girmeyi deneyebilir misiniz? Aşağıdaki kodu ayarlayıp gireceksiniz. Onun dışında bu komut işe yaramaz ise kurulumu yaptığınız disk veya kurulum imajını yazdırdığınız bellekte sorun olabilir.

[CODE title="Komut"][Ay][Gün][Saat][Dakika][Yıl]

date 020311432020[/CODE]

İlk önce bizim imajımız ile kurulum yapmanızı öneririm. Terminal'e farklı bir saat girmeyi deneyebilir misiniz? Aşağıdaki kodu ayarlayıp gireceksiniz. Onun dışında bu komut işe yaramaz ise kurulumu yaptığınız disk veya kurulum imajını yazdırdığınız bellekte sorun olabilir.

[CODE title="Komut"][Ay][Gün][Saat][Dakika][Yıl]

date 020311432020[/CODE]
Denedim yüklenmedi güncel olarak Monterey'i denedim fotoğraftaki hatayı aldım.
3.jpg

Merhaba, ne kadar imaj varsa internette kullandım ilk sizinkiyle başladım olmayınca diğerlerine kadar gittim ama bir türlü yükleyemedim. Windows yanına macOS değil direkt macOS yükleyeceğim. Aldığım hata fotoğraftaki gibidir. Diğer imajlar da son 2 dakika kala diski okuyamadım, yazamadım gibi hatalar veriyor. Yani her imajda kesinlikle bir hata alıyorum. BIOS ayarları istendiği yapıyorum hiçbir şey atlamıyorum fakat sürekli hata alıyorum.Eki Görüntüle 1293313
Kurulumdan önce terminali açınız ve date 0925000017 yazınız :D
Sonrasında kuruluma devam ediniz ;)

Kurulumdan önce terminali açınız ve date 0925000017 yazınız :D
Sonrasında kuruluma devam ediniz ;)
Bu da olmadı. Olmadı demeyeyim oldu ama başka hata verdi allem ettim kullem ettim karıştırdım ortalığı bir şekilde yükledim. 😁 Sürücüleri tanıtmaya başladım fakat yükleyemediğim veya çalışmayan birkaç sürücü kaldı. HDMI, TouchPad Bluetooth, Ses. Sürücü bilgileri;

TouchPad: Dell Touchpad ( öyle yazıyor)
Bluetooth: USB\VID_8087&PID_0A2B
SES: REALTEK 88MRG (FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0256&SUBSYS_1028081C)

Bunların kextlerini bulamadım bunları config dosyama işlememe yardımcı olur musunuz?

Dell_7490_Config

Yeni konular

Geri
Yukarı