Dell Alienware AW3423DWf 2K vs Dell 32 4K G3223Q

Merhaba Cooler Master monitörlerin Firmware yazılımları şu an hala sıkıntılı olduğu hakkında başka forumlar da yazılar okudum. Bu monitör çok cazip görünüyor ve fiyatı da OLED olan modellere oranla daha düşük. Sizin bu konu hakkında düşünceniz nedir?

Evet doğru bilgiye sahipsin.
Rtings bundan bahsetmişti. Performans için son çıkan güncellenmenin yapılması gerekiyor. Fakat sorunsuz şekilde yapılamayan modeller olmuş. Bu tabii hepsinde geçerli değil.
Kronik sorun haline gelmedi. 10 üzerinden 9.5'luk bir monitör. Cooler Master ekibi buna çare bulacaktır. Henüz yaygınlaşmadı zaten. Seri üretimde değil monitör.

1698995058261.png

Evet doğru bilgiye sahipsin.
Rtings bundan bahsetmişti. Performans için son çıkan güncellenmenin yapılması gerekiyor. Fakat sorunsuz şekilde yapılamayan modeller olmuş. Bu tabii hepsinde geçerli değil.
Kronik sorun haline gelmedi. 10 üzerinden 9.5'luk bir monitör. Cooler Master ekibi buna çare bulacaktır. Henüz yaygınlaşmadı zaten. Seri üretimde değil monitör.

Eki Görüntüle 2001053

Teşekkürler.
Bu monitörü almak istiyorum ama hala kararsızım.

Teşekkürler.
Bu monitörü almak istiyorum ama hala kararsızım.

Beklenmeli diye düşünüyorum.
Henüz erken.
Bu OLED monitörlerin ilk çıktığı yıllarda ki gibi düşün. Hep bir "acaba" diye düşündürüyor.
2024 ilk çeyreğinde takip edilmeli. Acaba donanımsal mı bu sorun yoksa başka bir sürücü getirip sorunu ortadan kaldıracaklar mı? Bunlar bilinmeli.
@Cooler Master Türkiye ekibi aramızda var. Görüp bilgi verirlerse seviniriz.

Beklenmeli diye düşünüyorum.
Henüz erken.
Bu OLED monitörlerin ilk çıktığı yıllarda ki gibi düşün. Hep bir "acaba" diye düşündürüyor.
2024 ilk çeyreğinde takip edilmeli. Acaba donanımsal mı bu sorun yoksa başka bir sürücü getirip sorunu ortadan kaldıracaklar mı? Bunlar bilinmeli.
@Cooler Master Türkiye ekibi aramızda var. Görüp bilgi verirlerse seviniriz.

O zaman mini LED hayalimizi bir süreliğine askıya aldık diyelim 😃
IPS monitörlerden devam. AW2724DM bekle beni.

O zaman mini LED hayalimizi bir süreliğine askıya aldık diyelim 😃
IPS monitörlerden devam. AW2724DM bekle beni.

Cooler Master 30K'ya satılıyordu. Şu an tekrar satışa gelse en az 30K olur. OLED düşünürsen de olur. Hani yüksek bütçeye sahipsen daha büyük avantaj.
Baktığın Alienware MiniLed ve OLED'lerin rakibi değil çünkü. 👍

Cooler Master 30K'ya satılıyordu. Şu an tekrar satışa gelse en az 30k olur. OLED düşünürsen de olur. Hani yüksek bütçeye sahipsen daha büyük avantaj.
Baktığın Alienware miniled ve OLED'lerin rakibi değil çünkü. 👍

Yakın zaman da bütçem el vermez🙂
AM5, RTX4070 Ti olan bir sisteme sahibim. İpin ucu kaçtı biraz zaten.
Cooler Master tempest 27Q (1440p) olanını almayı düşünüyordum. O da 21k fiyat bandın da satılıyordu. RTX 4070 Ti için uygun olan çözünürlüğün 2K olduğunu düşünüyorum. Genel olarak da tavsiye edilen çözünürlük otoriteler tarafından da QHD formatında olduğu için Cooler Master cazip gelmişti. Ama en azından ocaktan sonra düşünülebilir. Cooler Master monitörü tercih etmemin önemli sebeplerinden biri iyi bir HDR deneyimi sunmasıydı.

Cooler Master monitörü tercih etmemin önemli sebeplerinden biri iyi bir HDR deneyimi sunmasıydı.

Evet doğru bir tercih olurdu. HDR'si neredeyse rakipsiz formda. Çok yüksek bir parlaklık hacmine sahip. Her renk canlı ve kusursuz gözüküyor.
Umarım bir gün nasip olur diyelim. 👍

Evet doğru bir tercih olurdu. HDR'si neredeyse rakipsiz formda. Çok yüksek bir parlaklık hacmine sahip. Her renk canlı ve kusursuz gözüküyor.
Umarım bir gün nasip olur diyelim. 👍

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Yakın zaman da Dell olan monitörü alacağım. Bu verimli sohbeti burada bitirelim. Çünkü dışarı çıkmam lazım.
Ben sizi bir şekilde bulurum😆
Hoşça kalın.

Geri
Yukarı