Dell Alienware AW3423DWF G-Sync destekler mi?

ncdtkrts

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhaba, Dell Alienware 34" AW3423DW satın almak istiyorum ancak satışta yalnızca AW3423DWF sürümü mevcut. AW3423DWF sürümünü G-SYNC destekli NVIDIA grafik kartıyla sorunsuz kullanabilir miyim? G-SYNC'in sağladığı tüm avantajlardan yararlanabilir miyim? DW modelinin DFW modeline göre bir artısı var mı yok mu? Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz?

safhjlksaf.PNG

AW3423DWF monitörde gelişmiş kablo yönetimi, daha iyi ısı dağılımı için 360° havalandırma ve ayarlarınızı daha kolay yapmanızı sağlayan yeni bir merkezi Ekran Görüntüsü (OSD) joystick bulunur.

Yazmakta.

Farklarına buradan bakabilirsin.
DW olanda direkt G-SYNC çipi var, DWF olanda çip yok, ama G-SYNC uyumlu.

Farklarına buradan bakabilirsin.
DW olanda direkt G-SYNC çipi var, DWF olanda çip yok, ama G-SYNC uyumlu.
Evet ben de buradan inceledim de buraya göre Gsync uyumlu tabi ama yerel olarak Gsync sahip modele göre eksik yanları var mı ona emin olamıyorum. Gysnc dışında herşey aynı gibi.

Evet ben de buradan inceledim de buraya göre Gsync uyumlu tabi ama yerel olarak Gsync sahip modele göre eksik yanları var mı ona emin olamıyorum. Gysnc dışında herşey aynı gibi.
Parlaklik konusunda epey fark var, DW modeli genel olarak daha iyi. DW 10-bit'i 144 Hz'de verebiliyor. DWF ise 100 Hz'de verebiliyor. Hz icin 10-bit'ten feragat etmek mantiksiz, cunku 16.7M renkten 1.07B renge gecis yapmis oluyorsun. Dolayisiyla DWF icin buyuk bir eksi.

Buradan ise Native G-SYNC ile G-SYNC Compatible farklarini ogrenebilirsin.

Parlaklik konusunda epey fark var, DW modeli genel olarak daha iyi. DW 10-bit'i 144 Hz'de verebiliyor. DWF ise 100 Hz'de verebiliyor. Hz icin 10-bit'ten feragat etmek mantiksiz, cunku 16.7M renkten 1.07B renge gecis yapmis oluyorsun. Dolayisiyla DWF icin buyuk bir eksi.

Buradan ise Native G-SYNC ile G-SYNC Compatible farklarini ogrenebilirsin.

Hocam 144 hz olması elbette iyi olurdu ama benim için 44hz çokta önemli değil 10 bitte 100 hz vermesi de yeterli oyun olarak sadece EA SPORT FC oynuyorum. Parlaklık olarak çok fark var mı?

Gereksiz bir kararsızlık. AW3423DW modelini daha iyi diye istesen bile öyle bir modelin artık üretimi yok, satışta da yok.
Evet haklısınız hocam yurtdışında var aslında ama getirmek bir hayli maliyetli.

Ne yapmalıyım sizce alayım mı DWF'yi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı