Dell 32 4K G3223Q alınır mı?

Burklmez

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha öncesinde Gigabyte M28U modelini kullandım fakat 2 cihazda da ölü piksel ve aşırı ışık sızmasından dolayı iade ettim. Sizce Dell monitörden memnun kalır mıyım? Sadece PS5'te kullanacağım.

Merhaba arkadaşlar, daha öncesinde Gigabyte M28U modelini kullandım fakat 2 cihazda da ölü piksel ve aşırı ışık sızmasından dolayı iade ettim. Sizce Dell monitörden memnun kalır mıyım? Sadece PS5'te kullanacağım.

Ölü piksel şans isi, ışık sızması ise bütün IPS panele sahip modellerde karsilasilabilecek bir sorun. Yani G3223Q alırsanız muhtemelen isik sizmasi ile karşılaşirsiniz. Ölü piksel çıkması ise şansınıza bağlı.

Alınır. Zaten genel olarak M28U'dan biraz daha iyi bir model Dell. Ama @Heimlich hocamın dediği gibi ölü pikselle ışık sızması şans işi. Işık sızması az olan modelde gelebilir çok olan modelde.

Dell modelini aldım, ilk izlenimlerim ışık sızması yok çok çok az derecesinde. Ölü piksel konusunda da minnacık bir tane köşede var fakat monitöre çok dibinden ve dikkatli bakman gerekiyor görebilmen için, genel olarak renkler güzel gözüküyor. Tek bir şey dikkatimi çekti, HDR açıkken sanki ufak bir titreme yapıyor sonra düzeliyor. Şu anlık memnunum.

Dosya Ekleri

• IMG_5324.jpeg
    IMG_5324.jpeg
    206,9 KB · Görüntüleme: 300
Dell modelini aldım, ilk izlenimlerim ışık sızması yok çok çok az derecesinde. Ölü piksel konusunda da minnacık bir tane köşede var fakat monitöre çok dibinden ve dikkatli bakman gerekiyor görebilmen için, genel olarak renkler güzel gözüküyor. Tek bir şey dikkatimi çekti, HDR açıkken sanki ufak bir titreme yapıyor sonra düzeliyor. Şu anlık memnunum.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Güzel monitör alınır. Ölü piksel şans işi. Işık sızması IPS panellerin kaderi, G3223Q daha az ışık sızması olan model en azından.Hiç olmasın istiyorsan OLED panel bakacaksın.

Arkadaşlar çok dibinden baktığımda monitörün çoğu yerince böyle ufak ufak pikseller mevcut bunlar sıkışmış piksel mi yoksa ölü piksel mi ?

Dosya Ekleri

• IMG_5333.jpeg
    IMG_5333.jpeg
    36,9 KB · Görüntüleme: 317
Arkadaşlar çok dibinden baktığımda monitörün çoğu yerince böyle ufak ufak pikseller mevcut bunlar sıkışmış piksel mi yoksa ölü piksel mi ?

Bazıları toz gibi duruyor hocam ama bilemedim. Ekranı ekran temizleme suyu veya gözlük temizleme suyu varsa mikrofiber beze sıkıp temizleyin. Ondan sonra şu siteden ölü piksel testi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı