Dell AW2724DM vs G2724D vs LG 27GR83Q vs AOC PD27S

evolvo

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşkar montörlerden birini almak üzereyim, en çok dikkat ettiğim ışık sızmasının az olması, uzun süre sorunsuz kullanmak ve sonrasında tabiki oyun performansı varsa kullananlar veya incelemeleri takip edenler önerileri bekliyorum

PD27S ile alakali inceleme goremedim, dolayisiyla diger uc modeli kiyaslayacagim.

Diger uclu icerisinde en yuksek maksimum parlakliga AW2724DM modeli sahip. En iyi HDR performansini AW2724DM sunuyor. AW2724DM zaten bir nevi G2724D'nin abisi sayiliyor.

27GR83Q-B modeli ise 240 Hz oldugu icin kiyaslamak pek dogru olmayacaktir ancak goruntu kalitesine bakarak bir secim yapacaksan, 180 Hz ile 240 Hz arasi fark benim icin onemli degil diyorsan AW2724DM daha iyi bir secim olur.

AW2724DM'nin tek eksisi kontrasti diger iki modele gore dusuk. G2724D'nin kontrasti 1400:1'lere dayaniyor, 27GR83Q-B'nin kontrasti 1200:1'lere dayaniyor, AW2724DM'ninki ise 1000:1'lere dayaniyor. Tabii 400:1 kontrast dusuklugu AW2724DM almaya engel mi? Hayir, degil.

PD27S ile alakali inceleme goremedim, dolayisiyla diger uc modeli kiyaslayacagim.

Diger uclu icerisinde en yuksek maksimum parlakliga AW2724DM modeli sahip. En iyi HDR performansini AW2724DM sunuyor. AW2724DM zaten bir nevi G2724D'nin abisi sayiliyor.

27GR83Q-B modeli ise 240 Hz oldugu icin kiyaslamak pek dogru olmayacaktir ancak goruntu kalitesine bakarak bir secim yapacaksan, 180 Hz ile 240 Hz arasi fark benim icin onemli degil diyorsan AW2724DM daha iyi bir secim olur.

AW2724DM'nin tek eksisi kontrasti diger iki modele gore dusuk. G2724D'nin kontrasti 1400:1'lere dayaniyor, 27GR83Q-B'nin kontrasti 1200:1'lere dayaniyor, AW2724DM'ninki ise 1000:1'lere dayaniyor. Tabii 400:1 kontrast dusuklugu AW2724DM almaya engel mi? Hayir, degil.
Çok teşekkür ederim, G2724 ün arkada logo ışıkları ve hdr kuvveti harici AWmodeli ile neredeyse aynı, G modelinimde contrast ve siryah bütünlüğü daha iyi, diğer yandan renklerinin biraz mat olduğu ve yan kenarlarda gri sislenme olduğu konularında yorumlar gördüm, LG nin siyah bütünlüğüne güvenemiyorum çok kararsız kaldım

Kontrast durumuna çare bulunmaz. IPS monitörlerin kontrast oranları düşük oluyor zaten. Sorduklarından en yüksek hangisi diye baktığımızda G2724D olduğunu biliyoruz.
LG'nin bu modelinin 165Hz olanı da mevcut. Mesela onu hiç önermiyorum. Çok düşük parlaklık hacmine sahip hiç tatmin etmiyor. Fakat fabrika çıkışlı renk kalibrasyonu da berbat ötesi sonuç vermiş. Oynamak lazım renk ayarlarıyla.

Ben bu seçimler arasında 240Hz'ye ihtiyaç duymuyorsan G2724D alınması taraftarıyım. PD27'yi beğeniriyorum ama kozmetik olarak şık bir monitör. Görüntü kalitesi dışı kadar mükemmel değil.

Kontrast durumuna çare bulunmaz. IPS monitörlerin kontrast oranları düşük oluyor zaten. Sorduklarından en yüksek hangisi diye baktığımızda G2724D olduğunu biliyoruz.
LG'nin bu modelinin 165Hz olanı da mevcut. Mesela onu hiç önermiyorum. Çok düşük parlaklık hacmine sahip hiç tatmin etmiyor. Fakat fabrika çıkışlı renk kalibrasyonu da berbat ötesi sonuç vermiş. Oynamak lazım renk ayarlarıyla.

Ben bu seçimler arasında 240Hz'ye ihtiyaç duymuyorsan G2724D alınması taraftarıyım. PD27'yi beğeniriyorum ama kozmetik olarak şık bir monitör. Görüntü kalitesi dışı kadar mükemmel değil.
Tşk ederim G2724D aslında siyah bütünlüğü ve response time açısından direk ilk tercihim ama bir yandan bazı sorunlar okudum yan kenarların gri görünmesi renklerin pek doygun olmadığı konularında, birde çok düz monitör görsel ve interaktif olarak hiç bir özelliği yok maalesef

Teşekkür ederim G2724D aslında siyah bütünlüğü ve response time açısından direk ilk tercihim ama bir yandan bazı sorunlar okudum yan kenarların gri görünmesi renklerin pek doygun olmadığı konularında, bir de çok düz monitör görsel ve interaktif olarak hiçbir özelliği yok maalesef

Kusursuz monitör arayışınız olmasın. Çünkü yok. Bunu hep dile getiririm. Bütçe fark etmeksizin çoğu monitörün ufak çaplı noksanları olur. Bazısı kroniktir bazısı panelin şansına bağlıdır.

Kusursuz monitör arayışınız olmasın. Çünkü yok. Bunu hep dile getiririm. Bütçe fark etmeksizin çoğu monitörün ufak çaplı noksanları olur. Bazısı kroniktir bazısı panelin şansına bağlıdır.
Evet sanırım yok, 8 senedir falan modüllü gsync acer monitör kullanıyorum, ozaman daha tr de yoktu amazon abd den almıştım, tek bir gün bile teklemedi göz zevkimi bozmadı valla tn panel ama 2k sıda olsa halen değişesim yoktu

Evet sanırım yok, 8 senedir falan modüllü G-Sync Acer monitör kullanıyorum, o zaman daha TR de yoktu Amazon ABD'den almıştım, tek bir gün bile teklemedi göz zevkimi bozmadı vallahi TN panel ama 2K sıda olsa halen değişesim yoktu

Tahmin edebiliyorum o hissi. G-Sync'in yaygınlaştığı ilk yıllarda monitörlere çipli şekilde koydular. Çünkü o zamanlar Sync'lar komplike olarak çalışmıyordu. Bu yazılım gelişmemişti. Haliyle o yıllarda çipli G-Sync'li monitörler (yine pahalıydı) epey popilerdi. Şimdi aynı keyfi almak için çok absürt bütçeler gerekebiliyor maalesef. Bu yüzden bütçe üzerinde F/P olana bakıyoruz.

Tahmin edebiliyorum o hissi. G-Sync'in yaygınlaştığı ilk yıllarda monitörlere çipli şekilde koydular. Çünkü o zamanlar Sync'lar komplike olarak çalışmıyordu. Bu yazılım gelişmemişti. Haliyle o yıllarda çipli G-Sync'li monitörler (yine pahalıydı) epey popilerdi. Şimdi aynı keyfi almak için çok absürt bütçeler gerekebiliyor maalesef. Bu yüzden bütçe üzerinde F/P olana bakıyoruz.

Aynen mantıklı, bende senelerdir düz monitör kullandım almışken yeni afili bişey alsamda diyorum ama gerçekten gereksiz pahalı aw2724dm nin g2724d ye göre ara fiyat farkı değecekmi bilemiyorum

Aynen mantıklı, bende senelerdir düz monitör kullandım almışken yeni afili bir şey alsamda diyorum ama gerçekten gereksiz pahalı AW2724DM'nin G2724D ye göre ara fiyat farkı değecek mi bilemiyorum

Rtings'in verdiği testleri baz aldığımızda Alienware almanın aman aman gerekliliği olmadığını görüyoruz. IPS panellerin gri ve siyah homojenliği zayıf olduğu için kenar kısımlarda ufak çaplı kararmalar görünebilir bu ama bir renkte olur.

Geri
Yukarı