Dell G15 5510 sistem düşük FPS

edwardhasan

Centipat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 5600H 8 GB 512 GB SSD RTX3050 özellikleri olan laptopumun son 2-3 gün içerisinde bazı FPS düşüşleri yaşanıyor. Önceden 100-130 FPS aldığım Valorant'ta artık 60'ı geçmiyor sebebi nedir? Driverlar da güncel yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu konuda cevabı var.
Valorant'ın Grafik ayarlarında bulabilirsiniz.

AMD Ryzen 5 5600H 8 GB 512 GB SSD RTX3050 özellikleri olan laptopumun son 2-3 gün içerisinde bazı FPS düşüşleri yaşanıyor. Önceden 100-130 FPS aldığım Valorant'ta artık 60'ı geçmiyor sebebi nedir? Driverlar da güncel yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bende de aynısının 16 GB RAM ve i7'lik hali var ilk gün 250-280 FPS alırken şu 140-190 FPS arası alıyorum

Son düzenleme:
FPS düşmeleri başlamadan önce cihazdan bir uygulama (Dell uygulaması, ekran kartı driver vs.) kaldırdınız mı veya herhangi birinin ayarlarıyla oynadınız mı? Oyun içi sıcaklık ve frekans değerleriniz nedir, oyunu ilk açtığınızda sonrasına kıyasla fps farkı oluyor mu? Oyunlarda sabit 60 mı alıyorsunuz yoksa dalgalanıyor mu?

FPS düşmeleri başlamadan önce cihazdan bir uygulama (Dell uygulaması, ekran kartı driver vs.) kaldırdınız mı veya herhangi birinin ayarlarıyla oynadınız mı? Oyun içi sıcaklık ve frekans değerleriniz nedir, oyunu ilk açtığınızda sonrasına kıyasla fps farkı oluyor mu? Oyunlarda sabit 60 mı alıyorsunuz yoksa dalgalanıyor mu?
Daha bilgisayar yeni sadece 2 gün oldu ve ilk gün dediğim gibi 250-280 alırken 2. Gün ( tabiki başka oyun ve uygulamalarda indirdim ) 150-190 fps alıyorum hiçbir şey ile oynamadım sıcaklık 50-70 arası fps farkı olmuyor ve fps de dalgalanıyor

Bilgisayarınızda bulunan Dell veya alienware uygulamalarından birinden cihazı yüksek performans veya oyun moduna geçirmek, nvidia sürücülerini Dell support sitesinden indirip kurmak, AMD ve nvidia sürücülerinden ayarlarda v-sync açık mı değil mi diye kontrol etmek veya oyuna sağ tıklayıp nvidia ekran kartı ile aç seçeneğini seçmeyi deneyebilirsiniz.

Ayrıca cihazın oyun oynarken prize takılı olduğundan emin olun. MBAM ve Kaspersky ile zararlı taraması yapmayı da deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı