Dell G15 Ryzen Edition 90 derece

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kadabra

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Benım Dell RTX 3060'lı ve Ryzen 7 5800H işlemcili laptopumda ısınma problemi var. Oyunlarda CPU derecesi G Mode açıkken bile 90 derecenin üzerinde oluyor. Yazılımsal bir problemi mi var, yoksa laptopun kendisinde bir problem mi var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Benım Dell RTX 3060'lı ve Ryzen 7 5800H işlemcili laptopumda ısınma problemi var. Oyunlarda CPU derecesi G Mode açıkken bile 90 derecenin üzerinde oluyor. Yazılımsal bir problemi mi var, yoksa laptopun kendisinde bir problem mi var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Alalı uzun zaman olduysa termal bakımlarını yaptırdınız mı?

Laptopunun hicbir problemi yok, gayet siradan sicakliklar.

Laptopunun hiçbir problemi yok gayet siradan sicakliklar.

Pek de sayılmaz. Laptop diye masaüstü bilgisayarlara göre dezavantajlı ve pasif soğutmaya sahip olduğu için biraz fazla ısınabilir. Ama 80-85 üstüne çıkması biraz anormal bir durum. Bunların da üstüne çıkmasına sebep olan diğer etmenler; oda sıcaklığı, laptopun bulunduğu zemin hava kanallarının temiz olması ve düzenli bakım yapılması. Bunlar eğer olumsuz anlamda bu laptopta bulunuyorsa normal değerler denebilir.

80-85'in ustune cikmayan Gaming laptop yok arkadasim.

V25.1, Legion, yeni Omen, yeni 5600h Pavilion'lar, 2020 AMD ve 2021 tüm Nitro'lar. MSI GP-ge serisi. He bir de Lenovo IP Gaming 3 AMD olanlar. Bunlar aslında yok sanırım. Düzenleme; 4600H pavilion uda ekliyelim.

V25.1, Legion, yeni Omen, yeni 5600h Pavilion'lar, 2020 AMD ve 2021 tüm Nitro'lar. MSI GP-ge serisi. He bir de Lenovo IP Gaming 3 AMD olanlar. Bunlar aslında yok sanırım.

Ben de öyle düşünüyorum. Şu anda araştırma yapmadım özel olarak ama çoğu laptop bu değerleri görmüyor günümüzde. Kullanım amacını pek düşünmedikleri için heatsink koyup geçilen laptoplar tarihe gömüldü. Teknoloji boşuna mı gelişiyor hocam. Biz elimizin altında ateş topu ile oyun oynayacaksak ne diye o kadar para verelim Gaming laptoplara.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı