Dell G15 Ryzen Edition 90 derece

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kadabra

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Benım Dell RTX 3060'lı ve Ryzen 7 5800H işlemcili laptopumda ısınma problemi var. Oyunlarda CPU derecesi G Mode açıkken bile 90 derecenin üzerinde oluyor. Yazılımsal bir problemi mi var, yoksa laptopun kendisinde bir problem mi var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
80-85'in ustune cikmayan Gaming laptop yok arkadasim.

Benim MSI GP63 8rf laptopum cooler Boost açıkken CPU 85 derece (68 watt çekebiliyor) GPU ise 75 dereceye (130 watta çıkabiliyor) çıkıyor. Dediğim değerler ekstrem durumlar için. Normalde CPU 75 GPU 70 derecelerde. Acer Nitro 5 laptopumda i5 7300 HQ ve GTX 1050 vardı ilk MX-4 sürdüğümde hem GPU hem CPU 60 dereceyi geçmemişti. Önermeniz kesinlikle yanlıştır.

Benim MSI GP63 8rf laptopum cooler Boost açıkken CPU 85 derece (68 watt çekebiliyor) GPU ise 75 dereceye (130 watta çıkabiliyor) çıkıyor. Dediğim değerler ekstrem durumlar için. Normalde CPU 75 GPU 70 derecelerde. Acer Nitro 5 laptopumda i5 7300 HQ ve GTX 1050 vardı ilk MX-4 sürdüğümde hem GPU hem CPU 60 dereceyi geçmemişti. Önermeniz kesinlikle yanlıştır.
Ne dedigimi cok iyi biliyorum, Cooler Boost ayri bir olay pek kullanicisi da yok zaten. Bahsettigin 60 dereceyi gecmeyen laptopu gorebilir miyiz?

Ne dedigimi cok iyi biliyorum, cooler Boost ayri bir olay pek kullanicisi da yok zaten. Bahsettigin 60 dereceyi gecmeyen laptopu gorebilir miyiz?

Şu anki laptopu (MSI GP63 8rf) almak için sattım. Acer Nitro 5 AN515 51 modeli. MX4 termal macun ve undervolt yapmıştım. Final Fantasy de ekran kartı %100 işlemci ise %50-90 daydı.

Ayrıca cooler Boost ayrı bir olay değildir çoğu MSI da olan bir özellik. Bu soğutma teknolojisini kullanan cihazlarda "laptop" olduğuna göre?

Final Fantasy de ekran kartı %100 işlemci ise %50-90 daydı.
GTA 5'te neydi? Furmark+Prime95'te neydi? Buyur birak kanitlarini inanalim ama bana 1998 yilinda yaptigim testte ne idugu bilinmez fantasies oyununda su sicakliga ulasti dersen olmaz yalniz. Nerden bilecez o oyunun compting yukunu belki hicbir laptoptu isitamiyor?

GTA 5'te neydi? FurMark+Prime95'te neydi? Buyur birak kanitlarini inanalim ama bana 1998 yilinda yaptığım testte ne idugu bilinmez fantasies oyununda su sicakliga ulasti dersen olmaz yalniz. Nereden bileceğiz o oyunun compting yukunu belki hiçbir laptoptu isitamiyor?

GTA 5 oynamadığımdan bilmiyorum. Final Fantasy 15 dediğimiz Windows Edition olanı 98 yılından kalma olanı değil merak etmeyin.

GTA 5 oynamadığımdan bilmiyorum. Final Fantasy 15 dediğimiz Windows Edition olanı 98 yılından kalma olanı değil merak etmeyin.

1 tane oyun sonucu hiçbir anlam ifade etmiyor. Hem MX4 kac termal cycle devam ettirebilecekmis performansini, dunyanin en hizli pumpout olan macunudur kendisi. 2 gun serinletir 2 gun sonra fabrika cikisindan da berbat bir hale getirir bilgisayari.
Ayrıca cooler Boost ayrı bir olay değildir çoğu MSI da olan bir özellik. Bu soğutma teknolojisini kullanan cihazlarda "laptop" olduğuna göre?

Cooler Boost gurultuyu normal insanlarin kaldiramayacagi seviyelere getiren bombos bir teknoloji. Kendim de bir sure Acer Helios 300 kullanmama ragmen bir kere CoolBoost teknolojisini kullanmamis bir insanim. Burada bahsettigimiz sicakliklar esit sartlarda ulasilmis sicakliklardir. Yoksa Laptopumun altina vantilator koyup 65dB gurultude 60 derece sicakliklara ben de ulasirim onda bir sıkıntı yok. Ama butun gun kulaklikla oyun oynayip butun dunyevi sorumluluklarini unutabilecek kadar çocuk veya sorumsuz olup olmadigin daha onemli. Herkes o kadar lukse sahip degil bu dunyada.

Son düzenleme:
90 ideal değil. 10nm - 7nm işlemci neden 90 görsün? Ayrıca nereden gaming laptopum olmadığımı biliyorsun elimden 1060 7700HQ Omen'de geçti 950M ASUS'ta.

Şahsi ürününm olarak değil ancak 1 haftadan fazla deneyimledim.
5800H 90 derece normal. Sahip olmadığınız ürünler hakkında konuşmamalısınız benim işlemcim de 90 derece çalışıyor ve gayet normal

Evet dostum 7nm işlemci 90 görecek bende normal diyeceğim. Üstünde 3070 Max-P yükü olsa tamamda 306 0yükü var.
Islemcinin 7nm olmasiyla ulastigi sicakliklarin uzaktan yakindan alakasi yok. Islem boyutunun kuculmesiyle aciga cikan bos alanlara onceki neslin misli sayida ekstra transistor yerlestigi icin 7nm islemcilerin 14nm islemcilere gore sicaklik avantaji olmasi durumu matematigin öldugu yerdir, cahilcedir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı