Dell G2724D vs MSI G274QPF-QD

Bütçe
10.000
Teknorya stoğına gelmiş ürün.10.099 tl sipariş verdim ama aklım hala dellde kaldı. yarın öğleye kadar düşünüp iptal edebilirim.

Teknorya stoğına gelmiş ürün.10.099 tl sipariş verdim ama aklım hala dellde kaldı. yarın öğleye kadar düşünüp iptal edebilirim.
Bu ürünün resmi gsync desteği yok sanırım dell ile aralarındaki ışık sızması farkını karşılaştırabilcek varmı acaba

Bu ürünün resmi G-SYNC desteği yok sanırım Dell ile aralarındaki ışık sızması farkını karşılaştırabilecek var mı acaba?

Dostum sana daha önce de söyledim. Forumu baştan sona okumadığın için cevabı bulamamışsın. Buna rağmen sana cevap da verdim. Ama sen ısrarla aynı soruyu sorup konuyu gereksiz uzatıyorsun. Işık sızması konusunda MSI G272QPF-QD rezaletti. Evet Dell'de de ışık sızması var ama IPS panellerin hepsinde var. Fiyatına ve segmentine göre ışık sızması ortalamanın çok altında gözü çok fazla tırmalamıyor Dell'de.

Teknorya stokına gelmiş ürün.10.099 TL sipariş verdim ama aklım hala Dell'de kaldı. Yarın öğleye kadar düşünüp iptal edebilirim.

Hocam keşke siz de forumu baştan sona okusaydınız. Ben senin aldığın bu modeli iade ettim. Pikseller belli oluyordu. Panel kalitesi kötüydü. Mavi ışık teknolojisi iyi entegre edilmemişti. Mavi ışığı açtığımda renkler doğallığını kaybediyordu mavi ağırlıklı tonlar oluyordu. Mecbur kapatıyordum bu sefer de 2 saatten fazla monitöre bakamıyordum. Dell'de ise doğal mavi ışık filtresi var görüntüyü bozmadan mavi ışığı filtreliyor gözleri yormuyor. Doğal ayarları fabrikada iyi yapmamışlar MSI'da resim modları kötüydü hiç alışamadım. Ayrıca güç kaynağını monitörün içine değil dışarı adaptör olarak koymuşlardı bu bana göre handikaptı. Dışarı koymalarına rağmen monitör ısınıyordu. Dell'de ise monitörün içinde direk kablodan prize adaptör vs yok. Buna rağmen monitör aşırı ısınmıyor.

Genel anlamda iki modeli kıyaslayacak olursak ben Dell G2724D'yi birkaç gömlek üstte görüyorum MSI'dan. Eğer bir MSI monitör MAG serisi değilse uzak durmak gerekiyor. Çünkü ben MSI'ın MAG serisi dışındaki ürünlerini fason olarak başka firmalara ürettirdiğini düşünüyorum.

Dostum sana daha önce de söyledim. Forumu baştan sona okumadığın için cevabı bulamamışsın. Buna rağmen sana cevap da verdim. Ama sen ısrarla aynı soruyu sorup konuyu gereksiz uzatıyorsun. Işık sızması konusunda MSI G272QPF-QD rezaletti. Evet Dell'de de ışık sızması var ama IPS panellerin hepsinde var. Fiyatına ve segmentine göre ışık sızması ortalamanın çok altında gözü çok fazla tırmalamıyor Dell'de.

Hocam keşke siz de forumu baştan sona okusaydınız. Ben senin aldığın bu modeli iade ettim. Pikseller belli oluyordu. Panel kalitesi kötüydü. Mavi ışık teknolojisi iyi entegre edilmemişti. Mavi ışığı açtığımda renkler doğallığını kaybediyordu mavi ağırlıklı tonlar oluyordu. Mecbur kapatıyordum bu sefer de 2 saatten fazla monitöre bakamıyordum. Dell'de ise doğal mavi ışık filtresi var görüntüyü bozmadan mavi ışığı filtreliyor gözleri yormuyor. Doğal ayarları fabrikada iyi yapmamışlar MSI'da resim modları kötüydü hiç alışamadım. Ayrıca güç kaynağını monitörün içine değil dışarı adaptör olarak koymuşlardı bu bana göre handikaptı. Dışarı koymalarına rağmen monitör ısınıyordu. Dell'de ise monitörün içinde direk kablodan prize adaptör vs yok. Buna rağmen monitör aşırı ısınmıyor.

Genel anlamda iki modeli kıyaslayacak olursak ben Dell G2724D'yi birkaç gömlek üstte görüyorum MSI'dan. Eğer bir MSI monitör MAG serisi değilse uzak durmak gerekiyor. Çünkü ben MSI'ın MAG serisi dışındaki ürünlerini fason olarak başka firmalara ürettirdiğini düşünüyorum.

Kardeşim kusura bakma daha önce yazdıysan benim de kafa çorba oldu, birçok yerde inceleme ve yorum okuyorum teşekkür ederim cevabın için, size şöyle sorayım o zaman AW2724DM ile elinizdeki Dell monitörün ne gibi farkları olabilir onu tavsiye der misiniz?

Kardeşim kusura bakma daha önce yazdıysan benim de kafa çorba oldu, birçok yerde inceleme ve yorum okuyorum teşekkür ederim cevabın için, size şöyle sorayım o zaman AW2724DM ile elinizdeki Dell monitörün ne gibi farkları olabilir onu tavsiye der misiniz?

O konu hakkında net bir şey söyleyemeyeceğim. Ama forumda AW2724DM alıp ışık sızmasından yakınanlar vardı. Fiyatı da G2724D'nin 1.5 katı. RtRings'te bu iki monitörü kıyasladıklarında gecikme ve ghosting değerleri birbirlerine yakın çıkmıştı. AW olanın kasa kalitesi çok daha iyi. Parlaklığı 200 nit daha fazla. Hz olarak 180(doğal değil, aşırtmalı ve bu aşırtma sıcaklık olarak geri döner) 240 Hz olsa aradaki farka değer derim ama 180 Hz sonuçta öyle 5.000 liraya değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum.

Ben genel olarak OLED dışında bir IPS panele 240 Hz olmadığı müddetçe günümüz itibariyle 11-12 bin liradan fazla para verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. OLED'ler yaygınlaşana kadar idareten ortalama bir IPS monitör alınıp kullanılmalı.

O konu hakkında net bir şey söyleyemeyeceğim. Ama forumda AW2724DM alıp ışık sızmasından yakınanlar vardı. Fiyatı da G2724D'nin 1.5 katı. RtRings'te bu iki monitörü kıyasladıklarında gecikme ve ghosting değerleri birbirlerine yakın çıkmıştı. AW olanın kasa kalitesi çok daha iyi. Parlaklığı 200 nit daha fazla. Hz olarak 180(doğal değil, aşırtmalı ve bu aşırtma sıcaklık olarak geri döner) 240 Hz olsa aradaki farka değer derim ama 180 Hz sonuçta öyle 5.000 liraya değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum.

Ben genel olarak OLED dışında bir IPS panele 240 Hz olmadığı müddetçe günümüz itibarıyla 11-12 bin liradan fazla para verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. OLED'ler yaygınlaşana kadar idareten ortalama bir IPS monitör alınıp kullanılmalı.

Orasıda doğru aslında onun için CM GM27 mini LED moitörüde düşünüyorum oda 21000 civarı fiyatı var ama yabancı forumlarda kronik yazılım sorunları ve tozlanma ile ilgili şeyler okudum kafamı kurcalıyor moitörde pek iş yapan bir marka olmadığı için

Sabah iptal ettim hocam. Sanırım en mantıklısı chg70 ile devam etmek olucak.

Sabah iptal ettim hocam. Sanırım en mantıklısı chg70 ile devam etmek olucak.
Maalesef hocam mantıklı olanı yapmışsın. Eğer VA'dan geçmeyi çok istiyorsan da 10-12 bin lira üst sınır belirle ve Dell, LG ve ya Samsung tercih et. Asus'un bazı IPS'leri de tercih edilebilir. Böyle videolarda inceleme yapanların gazına gelmemek gerekiyor. Ben gelip 2 tane monitör alıp iade ettim. Hepsinin de farklı kusurları vardı. Kusursuz bir IPS monitör benim nazarımda piyasada yok. Hepsinin birbirine karşı artısı eksisi var.
Orasıda doğru aslında onun için CM GM27 mini LED moitörüde düşünüyorum oda 21000 civarı fiyatı var ama yabancı forumlarda kronik yazılım sorunları ve tozlanma ile ilgili şeyler okudum kafamı kurcalıyor moitörde pek iş yapan bir marka olmadığı için
Onu da ciddi ciddi almayı düşündüm ama senin de dediğin nedenlerden dolayı vazgeçtim. Yukarda bahsettiklerimi de hesaba katarsak kusursuz herşeyi iyi olan bir monitör almak istiyorsak kafadan 30-35 bin lira bütçe ayırmak gerekiyor. Bu sebeple ortalama bir IPS alıp OLED'lerin yaygınlaşmasını ve fiyatlarının da dolar bazında düşmesini beklemeye karar verdim.
2024 yılında Samsung 2k OLED modellerini tanıtacakmış. 2-3 seneye IPS panel yerine tercih edilmeye başlar.

Teşekkür ediyorum güzel düşüncen için. Fakat önermediğim konu olmuş olamaz. Dell'i bu foruma sokan kişi zaten benim. O konuyu atar mısın rica etsem. Başka bir şey konuşuluyor olabilir. Merak ettim.
Dell'i önerme sebebim ise Dell G2724D Review incelemesinin başarılı olması.

MSI teknik olarak başı çeker. Ardından Dell gelir, ardından Gigabyte M27Q değil G27Q önerim olur. M27Q'nun piksel dizilimi bgr formatında. Metinlerin dizilimi bozuk ve çarpık olabiliyor. RGB dizilimli olan G27Q önerimdir. Tabii en son tercih.
Fakat belirteyim MSI-qd için forumda ikiye bölünmüşlük var. Bir kısım çok memnunken bir kısım memnun olmadı.

Hocam bugün itibarıyla Dell ve MSI'nın fiyatları aynı, MSI taksit daha fazla taksit imkanıyla geliyor ne tavsiye edersiniz alınır mı?
Full hikaye oyunları için kullanacağım.

Son düzenleme:
Hocam bugün itibarıyla Dell ve MSI'nın fiyatları aynı, MSI taksit daha fazla taksit imkanıyla geliyor ne tavsiye edersiniz alınır mı?
Full hikaye oyunları için kullanacağım.

İkisini de tavsiye ediyorum. Kararını siz verin. İkisi de başarılı ama ikisi de kusursuz değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı