Dell G3223D vs S2721DGFA

Konuda ki iki monitörde çapında iyi modeller. Uzun yıllar işinizi görecek modeller. Bütçe yüksekse farklı monitörde bakabilirsiniz.
Hocam merhaba. Konuyu hortlatıyorum biraz ama ben de iki model arasında kaldım ve konudaki tüm yorumlarınızı okudum. Hangi boyutun bana iyi geleceğini kendimce kalibre edemediğim için her türlü monitörü kullanmış birisi olarak size verileri sunup öznel fikrinizi almak istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linkteki masaya sahibim. Derinliği videoda 73 cm gösterilmiş kendim ölçmedim ancak doğrudur yüksek ihtimalle. Klavye ve mouse'a yetişebilecek kadar uzaktayım masadan. Hali hazırda Asus VG248QG kullanıyorum. Çok memnunum ancak 3060Ti modeline geçtim ve FHD TN panelden sıkıldım. QHD IPS'e yükselmek istiyorum. Asus'u satıp bunlardan birini alacağım. Oyun olarak %60 Valorant, CS:GO tarzı oynuyorum ancak %40 Red Dead Redemption 2, GTA V ve Pes gibi oyunları oynuyorum. Kalbimden 32 inç modeli geçiyor çünkü RDR2, GTA, Pes gibi oyunlardan dibine kadar keyif almak istiyorum ancak Valorant oynarken sağ-sol hakimiyetim azalır diye düşünüyorum. Siz benim yerimde olsaydınız hangi modeli tercih ederdiniz ve neden? Yorumunuz alacağım modelde %80 etkili olacak. Epey uzun bir yazı olmuş kusura bakmayın :)

Linkteki masaya sahibim. Derinliği videoda 73 cm gösterilmiş kendim ölçmedim ancak doğrudur yüksek ihtimalle. Klavye ve fareye yetişebilecek kadar uzaktayım masadan. Halihazırda ASUS VG248QG kullanıyorum. Çok memnunum ancak 3060 Ti modeline geçtim ve FHD TN panelden sıkıldım. QHD IPS'e yükselmek istiyorum. ASUS'u satıp bunlardan birini alacağım. Oyun olarak %60 Valorant, CS:GO tarzı oynuyorum ancak %40 Red Dead Redemption 2, GTA V ve Pes gibi oyunları oynuyorum. Kalbimden 32 inç modeli geçiyor çünkü RDR2, GTA, Pes gibi oyunlardan dibine kadar keyif almak istiyorum ancak Valorant oynarken sağ-sol hakimiyetim azalır diye düşünüyorum. Siz benim yerimde olsaydınız hangi modeli tercih ederdiniz ve neden? Yorumunuz alacağım modelde %80 etkili olacak. Epey uzun bir yazı olmuş kusura bakmayın

Sonuna kadar okudum. Her şeyi açık ve net anlatmışsın.
Masa sana iyi bir mesafe sunuyor. Ne yakınsın ne uzak. Bu yüzden 31 inç tercih etmen daha doğru olur.
Ben şu masaya sahip olsam ve AAA oyunlardan tad almak istesem 31 inç modeli tercih ederdim.
Fakat kafa karıştıran meselen var. %60 FPS oyunları oynuyor olman. 31 inç güzel açılar sunsa bile hızlı aim almakta ilk zamanlar zorluk çekebilirsin. Buna da alışacağını düşünüyorum. Bazı yayıncılar 31 inç ve daha üstü monitör kullanıyor görüyorum.
Monitöre ve TV'nin boyutu ne olursa olsun göz boyuta alışıyor. Boyut kavramı sizi korkutmasın tercih ederken.
İnceleme: Dell G3223D yakın zamanda alan arkadaşımız da sana destek olabilir. 👍

Masa sana iyi bir mesafe sunuyor. Ne yakınsın ne uzak. Bu yüzden 31 inç tercih etmen daha doğru olur.
Ben şu masaya sahip olsam ve AAA oyunlardan tad almak istesem 31 inç modeli tercih ederdim.
Fakat kafa karıştıran meselen var. %60 FPS oyunları oynuyor olman. 31 inç güzel açılar sunsa bile hızlı aim almakta ilk zamanlar zorluk çekebilirsin. Buna da alışacağını düşünüyorum. Bazı yayıncılar 31 inç ve daha üstü monitör kullanıyor görüyorum.
Monitöre ve TV'nin boyutu ne olursa olsun göz boyuta alışıyor. Boyut kavramı sizi korkutmasın tercih ederken.
Hocam okuyup ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. Aslında dün 27'ye karar vermiştim ancak şimdi size kulak verince 32'ye dönüş yaptım. :D Kararsızlık başa bela :)

Hocam okuyup ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. Aslında dün 27'ye karar vermiştim ancak şimdi size kulak verince 32'ye dönüş yaptım. :D Kararsızlık başa bela :)

Senin gibi kararsız kalan binlerce insan var. Çok iyi anlıyorum durumunu. 🙂
Bu tür kararsızlıkları bir teknoloji mağazasına gidip-görüp somut olarak karar vermen gerekir.
İki monitörde seni üzmeyecektir. Artı ve eksileri şu an baz almıyorum. Çünkü çok konuştuk bunları.
27 inç her anlamda ideal bir boyuttur. Ne küçük gelir ne büyük gelir.
Şansın varsa git gör. Yoksa çok mu kararsızsın o zaman boyut riskine girme 27 al.👍

Senin gibi kararsız kalan binlerce insan var. Çok iyi anlıyorum durumunu. 🙂
Bu tür kararsızlıkları bir teknoloji mağazasına gidip-görüp somut olarak karar vermen gerekir.
İki monitörde seni üzmeyecektir. Artı ve eksileri şu an baz almıyorum. Çünkü çok konuştuk bunları.
27 inç her anlamda ideal bir boyuttur. Ne küçük gelir ne büyük gelir.
Şansın varsa git gör. Yoksa çok mu kararsızsın o zaman boyut riskine girme 27 al.👍
Önünden geçtiğim mağazalara girerek 27 ve 32'yi yerinde incelemeye çalışacağım ancak eğer deneyimleyemezsem verdiğin fikirler neticesinde 32'lik modeli tercih edeceğim. NanoIPS vs FastIPS konusu da enteresan ancak sonuç itibarıyla profesyonel oyuncu değilim. Valorant'taki Platin-Elmas derecemi korumak benim için yeterli. :D

Geri
Yukarı