Dell G515 laptop alınır mı?

Ekran VA, biraz sıcak bir cihaz. Onun dışında sıkıntısı yok.

Tamamen kasa olarak sabit kalacak, 7/24 çalışacak, sadece 2 tane program çalışacak bir notebook önerebilir misiniz ? Ekran vs önemli değil.

öncelik intel işlemcili 10870H, 11800H vs
SSD'li
16 GB ram
Soğutması iyi, stabil çalışacak

PC sürekli çalışacak. Belki günde bir defa restart edip 5-10 dk dinlendiririm.

aslında istediğin cihaz 1000 $ hocam yurt dışında
ve hatta walmart - amazon vb. sitelerde daha da ucuza bulunabileceğini düşünüyorum

Son düzenleme:
Hocam cihaz gayet iyi, kullanan arkadaşlarım var. Hatta ben de satın alacaktım ama ekran sRGB oranı düşük ve IPS ekran değil. Eğer işiniz renklerle ilgili değilse alabilirsiniz. Hangi programları kullanacaksınız?
Düzenleme: https://ty.gl/wqakg7pag5 bütçenizi aşmazsa çok iyi bir cihaz.

Son düzenleme:
Ekran VA, biraz sıcak bir cihaz. Onun dışında sıkıntısı yok.

11800H işlemcide de mi sıcak olur ? genel olaral eski G serisi sıcak diye yorumlar hep yazılmıştı ama, bunu bilmiyorum.

peki sadece kasa olarak kullanılacak soğuk, stabil cihaz ekrandan bağımsız laptop öneriniz ne olur ? 11800H veya 10870H işlemcili, bulamazsam 5800H

* Legion 5 19/20K bandında olduğu için daha ekonomik çözüm arıyorum da..

kasa sürekli aynı yerde kalacak ve 7/24 çalışacak diyelim. Altına gerekirse soğutucu da koyarım. @Radeon RX 5500M
Hocam cihaz gayet iyi, kullanan arkadaşlarım var. Hatta ben de satın alacaktım ama ekran sRGB oranı düşük ve IPS ekran değil. Eğer işiniz renklerle ilgili değilse alabilirsiniz. Hangi programları kullanacaksınız?
teşekkürler bilgi ve dönüş için. matriks/ideal gibi finansal programlar.

Yüksek CPU istiyor. Yüksek derken U serisi işlemci bile çalıştırıyor aslında ama verimli olmuyor. 11400H işlemci de çalıştırır mesela.

şuna karar verdim, hem ekran iyi olsun, hem taşınabilir olsun, hem yüksek performans olsun., böyle bir cihaz yok. olan da 20/25K . Bu parayı şu anda vermek istemiyorum

Kasa olarak yerinde kalacak, monitörüm var 2K, soğutması iyi, 7 /24 gerekirse çalışacak bir intel işlemci öncelikli cihaz arıyorum. i7 11800H, 10870H ( 8 çekirdek olduğu için ) veya son alternatif 5800H

g5 515 gözüme çarptı yüzden detaylı soruyorum. mesela size şunu diyeyim, ben şu anda Dell Latitude kullanıyorum U işlemcili. Bu saydığım programlar sürekli açık değil ama aşırı bir ısınma sezmedim.

Bilmediğim için soruyorum. ısınmayı kim yapar , ekran kartı mı ? CPU mu ? Benim kullandığım programlar CPU'yu öyle % 50 üstüne atacak programlar değil, GPU desen oyun falan oynanmayacağı için yine ısınmaz.

Öyleyse ısınma neden oluyor ?

Son düzenleme:
Hocam genelde iş için kalitesinden dolayı Dell kullanılır. Anladığım kadarıyla ekran sizin için sorun değil. Arkadaşımın cihazı gayet serin çalışıyor, tabii ki teknoloji şans işi ama sizi üzeceğini zannetmiyorum. Piyasada fiyatlar çok yükselmişken bu cihazın fiyatı gayet iyi bence. Üstte önerdiğim Asus cihazı inceleyebilirsiniz (eğer 17.3 ekranı ve fiyat sorun olmazsa). Ama isteklerinize göre Dell G515 de gayet mantıklı görünüyor.

Hocam genelde iş için kalitesinden dolayı Dell kullanılır. Anladığım kadarıyla ekran sizin için sorun değil. Arkadaşımın cihazı gayet serin çalışıyor, tabii ki teknoloji şans işi ama sizi üzeceğini zannetmiyorum. Piyasada fiyatlar çok yükselmişken bu cihazın fiyatı gayet iyi bence. Üstte önerdiğim Asus cihazı inceleyebilirsiniz (eğer 17.3 ekranı ve fiyat sorun olmazsa). Ama isteklerinize göre Dell G515 de gayet mantıklı görünüyor.
Asus hangisi?

Şimdi gördüm, ancak o kasayı düşünüyorum. teşekkür ederim. Arkadaşınızın aldığı Dell G5 hangisi, işlemcisini biliyor musunuz ? 11800H veya 5800H ?

Geri
Yukarı