Dell Inspiron 7559 Açılmıyor

noearty

Kilopat
Daha fazla  
Bugün dizüstü bilgisayarımda dizi izlerken, bataryadayken, ekrana karşı en ufak temasta görüntü gidiyordu ve bunu acaba temas halinde mi oluşuyor diyerek test etme amaçlı ekranı biraz fazla hareket ettirdim.

Ekranı eski konumuna getirdiğimde ekranın alt kısmında renkler değişti mor, mavi gibi kalın çizgiler oluştu bu çizgileri düzeltmek için ekranı 1 cm'den daha az geriye doğru hareket ettirdiğimde ise bilgisayar aniden kapandı ve bir daha asla açılmadı. Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir?

Dostum nasıl anlayabilirim sorunun onda olduğunu, bilgisayarın içimi açtım. Termal macununu değiştirdim hazır açmışken :) sonrasında tüm parçaları teker teker kontrol ederek topladım ve sonuç değişmedi.
LCD İnverter hasar görmüş olabilir. Cihazın içini açıp bi kontrol edin.

Güncel bir makinan varsa inverterı yoktur muhtemelen, makinanı açıp toplarken iyi bir performans göstermediysen flex kablosunu ezdirmiş de olabilirsin öncesinde. Ekran bağlantısını söküp harici ekrana yansıtabiliyor musun? Başka adaptörle ve/veya pilsiz denedin mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı