Dell Inspiron 7559 Performans Sorunu

• Konuyu başlatan ttgg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 968

ttgg

Decapat
Merhabalar. Dell Inspiron 7559 modeline sahibim. Model bu.

i7-6700HQ işlemci, 8GB DDR3 RAM, 4 GB GTX 960M ekran kartına sahip.

Bilgisayarda SSD yok. Bu yüzden bazen ağır davranabileceğinin farkındayım. Fakat Photoshop CC, Lumion, en basitinden AutoCAD programında bile performans kaybı, anlık donmalar, şişmeler yaşıyorum. Çevremdeki daha düşük seviyede donanıma sahip bilgisayalarda, aynı programların daha akıcı çalıştığını gözlemliyorum. Keza birçok oyunda da donma takılma problemleri mevcut.

Size sormak istediğim donanımsal açıdan nasıl performans artırabilirim? 8 GB RAM artırımı veya SSD takmak problemlerime çözüm olabilir mi? Yoksa güç konusunda elimdeki laptopun sınırları bunlar mı?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 8.1 ya da Win10 kullanıyorsan kesinlikle SSD şart. Bu işletim sistemleri HDD'leri %100 kullanıyor ve PC çok hantallaşıyor. Bundan kurtulmanın çözümü SSD eklemek. Öncelikle SSD ekleyin büyük ihtimalle probleminiz çözülür. Ama kullandığınız programlar için 8 GB daha ekleme yaparsanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Dell Inspiron 7559 modeline sahibim. Model bu.

i7-6700HQ işlemci, 8GB DDR3 RAM, 4 GB GTX 960M ekran kartına sahip.

Bilgisayarda SSD yok. Bu yüzden bazen ağır davranabileceğinin farkındayım. Fakat Photoshop CC, Lumion, en basitinden AutoCAD programında bile performans kaybı, anlık donmalar, şişmeler yaşıyorum. Çevremdeki daha düşük seviyede donanıma sahip bilgisayalarda, aynı programların daha akıcı çalıştığını gözlemliyorum. Keza birçok oyunda da donma takılma problemleri mevcut.

Size sormak istediğim donanımsal açıdan nasıl performans artırabilirim? 8 GB RAM artırımı veya SSD takmak problemlerime çözüm olabilir mi? Yoksa güç konusunda elimdeki laptopun sınırları bunlar mı?

Teşekkürler.
SSD al kesinlikle fark görürsün HDD'nin devri bitti artık.

Bende de aynı bilgisayar var ve aynı programları kullanmaktayım, sketckup,photoshop autocad,lumion.. Photoshop ve autocadde hiç donmuyor baya akıcı,lumion bazen dosya boyutu aşırı büyüdüğünde hantallaşsa da işimi rahatlıkla görüyor yine de.Autocad gibi çok ağır olmayan programlarda donuyorsa büyük ihtimal elindeki bilgisayar sorunlu olabilir, benim 3. yılım bilgisayar ile. Ayrıca şu ana dek hiç ssd kullanma ihtiyacı duymadım, ssd sorununuzu çözmez gibime geliyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı