Dell Inspiron 7567 sadece tek RAM'le çalışıyor

Jhuelz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İyi günler. Dün gece film izlerken ekranda aniden mavi pikseller oluştu ve PC dondu. Ne yaptıysam tepki vermedi, ben de kapattım. Açmaya çalıştığımda ise güç tuşu ışığı yanıyor lakin PC siyah ekranda kalıyordu. Bende bu sabah HDD, batarya, BIOS pilini tek tek söküp açmayı denedim ve en sonunda aşağıdaki garip hatayla karşılaştım. Sıkı durun anlatıyorum:

16+16 olmak üzere toplam 32 GB RAM vardı. RAM'leri 1 ve 2, slotları ise A ve B şeklinde isimlendireceğim yoksa anlatamam. Neyse 1 numaralı ve 2 numaralı RAM'leri, A ve B slotlarından söktüm. 2 numarayı B slotuna taktım ve PC açıldı. Sonra 2 numarayı çıkarttım ve yerine 1 numarayı taktım lakin açılmadı. Bende sorun RAM'dedir dedim. Sonra tekrar söktüm ve 2 numaralı RAM'i A slotuna taktım. Garip bir şekilde çalışmadı. Ben de slot arızalıdır dedim. Onu söküp 1 numarayı A slotuna taktım ve yine açılmadı. Sadece 2 numaralı RAM'i B slotuna takınca PC açılıyor. Bu durumda slot mu bozuk yoksa RAM mi bozuk anlamadım. Kafam iyice karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Intel i7-7700 HQ
GTX 1050 Ti Mobile
32 GB RAM (artık 16 GB RAM)
256 GB Samsung 970 EVO SSD
2 TB WDB HDD 5400 RPM
Dell Inspiron 7567 Laptop

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı