Çözüldü Dell Inspiron 7577 Memory Management mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustafasirek

Femtopat
Merhaba Dell Inspiron 7577 laptop kullanıcısıyım 2x4 toplamda RAM vardı(bunların her biri Single). Ben bir tane 4 GB'ı çıkarıp 16 GB Dual RAM taktım. Bunu yaptıktan sonra mavi erkan (hata kodu: Memory management) hatası gelmeye başladı. 10 gün içinde 3 defa oldu. Bunun düzelmesi için ne yapmalıyım?

Çözüm
Ağ sürücülerinizi güncelleyin. Bu ve bellekler dışında bir sorun görünmüyor. Dediğim gibi, 4 GB'lık olanı çıkarıp sistemi öyle kullanın. Yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları paylaşın. Sorun çözülürse de belirtmeyi unutmayın.
Acaba eski Single özellikte ki RAM'lerle Dual 16 GB RAM çalışınca arızalandı mı?
Mantıksız gelmiyor ama bence düşük ihtimal. Büyük ihtimalle hatalı bir üretim ürünüydü.

Ben de zaten bellek değiştirmenizi söylemiştim bu mesajda, sadece 4 GB'lık eski olduğu için onun bozulma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünmüştüm.😅 Gözünüz aydın, sorunun çözülmesine sevindim.
Ağ sürücülerinizi güncelleyin. Bu ve bellekler dışında bir sorun görünmüyor. Dediğim gibi, 4 GB'lık olanı çıkarıp sistemi öyle kullanın. Yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları paylaşın. Sorun çözülürse de belirtmeyi unutmayın.

Mantıksız gelmiyor ama bence düşük ihtimal. Büyük ihtimalle hatalı bir üretim ürünüydü.

Ben de zaten bellek değiştirmenizi söylemiştim bu mesajda, sadece 4 GB'lık eski olduğu için onun bozulma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünmüştüm.😅 Gözünüz aydın, sorunun çözülmesine sevindim.

Değişime yolladım :D , umarım değiştirirler. Değişim sebebine tek bir RAM istememe rağmen Dual RAM gönderilmesi yazdım. Sizce bu mantıklı mı? Çünkü RAM pakatlerinin üstünde Dual ya da Single yazmıyor sanki.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. :)

Size tek modül 16 GB gönderilmedi mi? Ben öyle anladım. Değişim sebebine direkt sorunlu olması da yazabilirdiniz. Adamlar bir Memtest patlatsa haklı olduğunuzu görürdü. Değişimi reddederlerse bu şekilde yazarsınız.

Size tek modül 16 GB gönderilmedi mi? Ben öyle anladım. Değişim sebebine direkt sorunlu olması da yazabilirdiniz. Adamlar bir Memtest patlatsa haklı olduğunuzu görürdü. Değişimi reddederlerse bu şekilde yazarsınız.

Evet tek modül gönderildiğine rağmen RAM'in Dual çıkması beni şaşırttı açıkçası. Dual çift anlamına gelmiyor mu oysa? Belleğin arızalı olabileceğine gelirsek açıklamada mavi ekran hatalarından bahsettim oradan da anlarlar sanırım.

Dual olması demek, iki tane aynı modülün beraber çalışması demek. Sizinki Dual olmuyor yani. Hatalardan bahsettiyseniz iyi, değişim/iade çıkacaktır.

Geri
Yukarı