Dell Inspiron N5010 laptopun ekranına görüntü gelmiyor ve 5 kısa bip sesi çıkarıyor

TheAltay

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 // RTX 3050 4gb VRAM - i5 12500H - 512 GB M2 SSD - 8 GB DDR5 4800 MHZ RAM
Ekrana görüntü gelmiyor ve 5 kısa bip sesi geliyor. Başka RAM'lerle denedim, işlemciyi çıkarıp taktım hala aynı.

BIOS pilini değiştirin.

BIOS pilini de değiştirdim yine aynı.

Bu modelin genel sorunu chipset sorunlu reballing işlemi yapılsın 1 sene sonra gene aynısı verecek elimde ayni laptop vardi bir sürü konusunu da açmıştım hatta.

Chipsete ısıtma işlemi de yaptım bir tepki vermedi.

Maalesef evdeki malzemelerle saç kurutma makinesi ile.

Son düzenleme:
Maalesef evdeki malzemelerle saç kurutma makinesi ile.

Onlar maalesef chipi ısıtmak için yeterli ısı veremiyor kendim de denedim bayağı uğraştım konularima da bakarsınız hatta. Hiç görüntü vermiyorsa Windows + D tuşu olmasi lazim PC açttiginiz zaman bu fonksiyonu yapili tutun ekran da renkler çıkacaktır sonra kapatıp açın olmazsa, Benimkinin sonuyla ayni olacak maalesef. En kötü ekran kartini çıkartıp işlemci ekran kartını aktif etme var ama oda biraz zahmetli is kendi başınıza yapmanizi önermem.

Windows + D kombinasyonunu denemiştim hiçbir şey olmadı. 5 bip sesi işlemciyle ilgiliymiş deniyor ama çözümü ne bilmiyorum.

Windows + D kombinasyonunu denemiştim hiçbir şey olmadı. 5 bip sesi işlemciyle ilgiliymiş deniyor ama çözümü ne bilmiyorum.

Dostum herhangi bir çözümü yok maalesef. Kendim 3 ay uğraştım o hata için en sonunda onu vermiyor ekran tamamen gidiyor BIOS'a filan da giremeyecek hale geliyor. Ekran kartı driveri bir süre sonra hata veriyor ve ekranda bozulmalar oluyordu örnek;
Konu 'Dell Inspiron N5010 VIDEO_TDR_FAILURE hatası' Dell Inspiron N5010 VIDEO_TDR_FAILURE hatası

Yeni konular

Geri
Yukarı