Dell Inspiron N5110 altındaki Windows 7 keyi etkinleştirmede kullanılır mı?

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Dell Inspiron N5110 laptop altında bir Windows 7 Home Basic keyi var. Önceden kullanıyordum fakat 8.1'e geçtiğimde kullanmayı bıraktım. Şimdi de Windows 10 2016 LTSB kullandığım için de yine kullanamıyorum. Merak ettiğim şey ise, bunu ileride başka bir bilgisayarda ya da laptopta kullanabilir miyim? Windows 11'e girsem çalışır mı? Bazıları Windows 11 Home Single Language ile çalışmadığını söylemiş. O zaman ne yapacağım?

Benim sorum bu değil. 7 Home Basic keyim var ve insanlar 11 Home Single Language ile çalışmadığını belirtmiş. Bunu deneyen olup olmaması benim için önemli. Diğer arkadaşın dediği gibi Pro keyi olsa sorun olmayabilirdi fakat Home Basic key söz konusu.

Hocam VirtualBox'ta ben de deneyimlledim. Windows 7 Home Premium keyi de Home Basic keyi de Home'de çalışıyor.

Bu iş bitti gibi görünüyor. Konuya sonradan bakanlar yanılmasın.

Ben bu hafta denedim 8.1'de de aktif etmedi Windows 11'de de. Windows 7 keyim vardı daha önceden 7 harici hiçbir sistemde denemedim Dell inpiron 15R N5110 bilgisayarın altında yazan key maalesef defalarca denememe ragmen olmadı. Windows USB'den kurdum ustune yukseltme yapamıyorum BIOS guncel olmadıgı için sıfırdan kurulum da kabul etmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu hafta denedim 8.1'de de aktif etmedi Windows 11'de de. Windows 7 keyim vardı daha önceden 7 harici hiçbir sistemde denemedim Dell inpiron 15R N5110 bilgisayarın altında yazan key maalesef defalarca denememe ragmen olmadı. Windows USB'den kurdum ustune yukseltme yapamıyorum BIOS guncel olmadıgı için sıfırdan kurulum da kabul etmedi.

Bizim keyler yalan oldu desenize. Üzüldüm şimdi. Windows hesabına da bağlanmıyordur şimdi o key.

Bizim keyler yalan oldu desenize. Üzüldüm şimdi. Windows hesabına da bağlanmıyordur şimdi o key.

Ben de anlamadım ama bayağı sövdum sinirlendim ne kursam başa döndum bu hafta. Önceden ben gececektim Windows 8 ilk çıktıgında bilgisayar BIOS hatası verdi gecemedim sonradan guncel BIOS da cıkmıs görmedim yeni gördum ama onu da kuramadım. BIOS'u en son tek tek USB'den temiz sistem kurup denedim keyler calısıyor mu diye amacım oydu ne yapsam çalışmadı keyler. İnternette bazıları calısıyor diyor tahminimce onlar önceden o keyle Windows 8 veya 10 yukseltme yapıp sonradan tekrar 7'ye dönenler.

İnternette bazıları calısıyor diyor tahminimce onlar önceden o keyle Windows 8 veya 10 yukseltme yapıp sonradan tekrar 7'ye dönenler.

Olabilir bu arada. Ben de Windows 8.1'de hiç key girmedim niyeyse hiç aklıma gelmemiş. Şu an 2016 LTSB ile etkinleştirmeden kullanmaya devam ediyorum zaten Home sürümleri bile çok RAM yediği için kurulacak bir laptop değil. Keyi çöpe attığımızı düşünürsek size de öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı