Dell Inspiron N5110 OS X 10.9.5 Boot sorunu

Evet hocam aynı DSTD'de mod lu bios az donuyor ama orjinale döndürdüm daha açılıınca ekran kare kare oldu dsdt de tek ekran kartı olarak görünüyor .

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada ilginç bir durum var: orjinal BİOS ile ekran kartı 2 tane görünmesi gerekir ancak BİOS, dsdt, ssdt ya da Grafik ID girmezseniz.

Sizin verdiğiniz dsdt yi gösterdim. Dsdt kullanmayım mı ?

Hocam dsdt kullanmadım yani extranın içinde dsdt yoktu. 2 tane gördü intel 3000 512 mb nvidia 1024 diye.

Baya uğraştım ama meret devamlı sorun çıkartıyor. Linux tarafında farklı sorunlar oluyordur. cihaza Windows dışında sistem kurulmasın diye uğraşılmış. :)
Havlu atıyorum. :)

hocam bugün yosemite üzerine yoğunlaştım sanaldan osx ile hazırladım flashı :D şu an sadece usb 3.o çalışmıyor geri kalan donanım süper çalışıyor

BİOS orjinal mi yoksa yamalı BİOS ile mi kullanıyorsunuz ? USB 3.0 çalışmaması normal karşılanabilecek ama çözümü olan bir problem. Kısaca Mavericks'te yapıp Yosemite'de yapmadığınız birşey var mı ? Şans o ki bu haftada Yosemite kararlı sürüm yayınlanacak. Problemin çözüldüğüne de ayrıca sevindim. Güle güle kullanın. :)

Merhabalar arkadaşlar.
OS X 10.9.5 Install USB indirdim ve Suse studio imager flash belleğe yazdırdım.

Auto başlayınca Clover yerine bu geliyor ve işlem yapamıyorum hiç bir şey.

Eki Görüntüle 24546

ve 1'e basarak açtığımda ise ilk bu resim sonra alttaki resim açılıyor.

Eki Görüntüle 24547

Eki Görüntüle 24548

Ama ben önceden UEFI BIOS güncellemesi gibi bir şey yaptım. Başka bir yerden araştırırken görmüştüm.
Afuwin64 ile yapmıştım.

ASUS VivoPC'ye Mac OS X ve Windows 8 Kurulum Rehberi » Technopat buradaki bios ayarlar yok bende. Anlamadım gitti.

Kaldım böyle yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim kolay gelsin.

Bios görünümü:

Eki Görüntüle 24554

hocam modlu bios kurdun uefi kodları açılan yani sonra klavuzdakini uyguladım toucpad bile sıkıntısız çalıştı.Usb 3.0 donanım olarak gözüküyor tanıdım diye ama flash takınca görmüyor.Hocam sanki yosemite benim sistem için yapılmış mükemmel hem clover windows 8 ile ubuntuyuda otomatik gördü.Bütün sistemlerim sıkıntısız çalıştı.

Z1XNgk.jpg

bence yosemite ile uğraş kardeş ben çok uğraştım sıkıntılı marrick olan yinede sen bilirsin başlangıçta f12 ye bas sonra cd yi yada flashı göster

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı