Dell laptop nasıl sökülür?

Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumun markası Dell, modelini hatırlamıyorum. Termal macun sürmek için sökmeye karar verdim, arka kapağı söktüm ancak süreceğim bütün parçalara erişemiyorum. Bir kısmı klavyenin altındaki katmanda diğerlerinden ayrı bir şekilde duruyor. Laptopun klavyesi ayrılabilen türlerden değil tuşlar üst kasaya bağlı. Bahsettiğim organlara alttan da ulaşmanın bir yolunu bulamadım ayıran plastik levha laptopun kendisiyle birleşik. RAM değiştirmeyi de düşünüyordum ama dediğim gibi ulaşamıyorum. Ben bu levhayı nasıl sökebilirim?

Dosya Ekleri

• 16862431403642932890937275188095.jpg
    16862431403642932890937275188095.jpg
    218,9 KB · Görüntüleme: 38
  • 16862431896481777799260270467574.jpg
    16862431896481777799260270467574.jpg
    203,9 KB · Görüntüleme: 26
Dell Inspiron 7577'ye benziyor, kendisini daha geçen ay tamamen söktüm. İnternette güzel Disassembly videoları var ve ben onlardan birini referans alarak tamamen söküp termal macununu değiştirmeyi başardım ancak sizi uyarmam gerekiyor, ben tekrar birleştirdiğimde bilgisayarı tekrar başlatamadım. Çok karışık olduğu için ve biraz kabataslak başladığım için tekrar birleştirirken bazı kabloları takmayı unutmuşum.

Ben bu 2 videoyu referans alarak yaptım, size de öneririm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dell Inspiron 7577'ye benziyor, kendisini daha geçen ay tamamen söktüm. İnternette güzel Disassembly videoları var ve ben onlardan birini referans alarak tamamen söküp termal macununu değiştirmeyi başardım ancak sizi uyarmam gerekiyor, ben tekrar birleştirdiğimde bilgisayarı tekrar başlatamadım. Çok karışık olduğu için ve biraz kabataslak başladığım için tekrar birleştirirken bazı kabloları takmayı unutmuşum.

Ben bu 2 videoyu referans alarak yaptım, size de öneririm;
Evet Ayemnstokey gerçekten de Inspiron 7577. Yardımın için teşekkürler videolara bakacağım

Hocam ilk defa laptop söküyorsanız ve tecrübesizseniz yapmayın derim. Arkadaşlar özellikle lenovo karmaşık demiş. Flexlere zarar verme ihtimaliniz veya sökerken zorlayarak kasadaki plastik parçaları kırma, en kötüsü anakarta zarar verme ihtimaliniz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı