Dell N5110 Hackintosh EndRandomSeed ve USB olmadan Boot etmek

4454

Kilopat
Makaleler
2
PC'ye macOS Kurulum Rehberini izledim. Eski bir bilgisayar olduğu içinde macOS kurmaya karar verdim. Kuruluma başladım.
EndRandomSeed? hatası aldım. [Çözüm] Hackintosh Clover "end random seed" - Technopat Sosyal konuda dosyaları indirdim.
  • EFI --> CLOVER --> drivers64uefi --> OsxAptioFixDrv-64.efi
uzantısında bu dosyayı bulamadım. Bende tek tek aramaya başladım. "drivers-Off --> drivers64UEFI" içinde buldum. Oradaki "OsxAptioFixDrv-64.efi" dosyasını sildim denedim yine aynı "EndRandomSeed" hatasını aldım. Bende çözüm konusundaki indirmiş olduğum "AptioMemoryFix-64.efi - OsxAptioFix3Drv-64.efi - OsxAptioFixDrv-64.efi" bu dosyaları "drivers-Off --> drivers64UEFI" klasörünün içinden silerek kopyaladım. Kurulum oldu. Fakat harddiskten boot etmek için USB'den BOOT ve CLOVER klasörlerini kopyalamak için harrdiskte EFI klasörünü bulamadım. Harddiskte hiçbir klasör yoktu. Bende EFI klasörüne değil direk öyle harddiskin içine attım. Fakat boot etmedi.
Sorunum Boot etmemesi.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem Özellikleri;
  • İşlemci Modeli : Intel i5-2450M
  • Hard Disk & SSD : Crucial MX500 1 TB
Grafik & Ekran
  • Ekran Kartı Markası : NVIDIA GeForce
  • Ekran Kartı Çipseti : GT 525M
  • Ekran Kartı Kapasitesi : 1 GB
Wi-Fi
  • Intel® Centrino® Wireless-N 1030
Bilgisayarın UEFI desteği yoktur.

Son düzenleme:
Open partition deyince bu şekilde boş EFI açılıyor. Ben direk "Boot ve Clover" klasörünü içine kopyalıyorum fakat SSD'den boot etmiyor.
Çok uğraştım çözüm aradım. İlk defa da deniyorum Hackintosh kurmayı. :D
Daha sonra WiFi kartının uyumsuz olduğunu görünce biraz hayal kırıklığına uğradım.
High Sierra imaj dosyaları siteden kaldırılmış herhalde linkler çalışmıyor silinmiş olabilir uyarısı veriyordu.
IMG_20190605_223239.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Efı içine Clover klasörünü ve boot klasörünü atın. Sonra USB ile clover ekranın'dan;
Clover boot options ve sonrasında add clover boot options for all entries üstüne gelin ve enter'a basın. Bu yöntem sizde çalışmayabilir. Çalışmazsa farkı bir işlem yapacağız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı