Dell S2522HG 1080p 240Hz HDMI vs DisplayPort

7yalova7

Hectopat
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim Dell S2522hg 24.5 inç 1080p 240Hz monitör aldım. FPS oyunları oynamaktayım.

AMD ekran kartına sahibim. Bu monitörü HDMI ile mi kullanmalıyım yoksa DisplayPort ile mi? Oyun için hangisi daha iyidir?

Ve bir yerde AMD FreeSync'i açmak, kullanmak için DisplayPort kullanmak gerektiğini okudum, bu doğru mudur?

Teşekkürler.

FPS oyunlarında G ve F Sync input lagı yükseltir. 240+ alıyorsanız açmamanızı tavsiye ederim FPS oyunlarında. Hikayeli oyunlarda kullanabilirsiniz.

Fsync HDMI ile açılabiliyor.

1080p için DP veya HDMI bağlantı arasında hiçbir fark olmuyor.

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Sizlere bir başka şeyi de danışmak istedim. Bu 240hz ekranda, 300fps ile oynarsam görüntüde bozulma olur mu? Ya da 240fps oynarken, FPS 200-180 kere düşerse kasıyormuş hissi yaratır mı, bir şey fark eder miyim?

Ve 240fps alamadığım oyunlarda FPS 150-160lardayken, 120lere falan düşerse aksiyon anında, kasıyormuş hissi yaşar mıyım? Bu tür oyunlarda monitör hzsini daha aşağılara çekmek gerekir mi?

Yüksek FPS'de bozulma olmaz. Zaten 240Hz üstünü görmüyor olacaksın. Oyunu yüksek FPS almak etkilemez.
FPS düştüğü zaman kasma hissi, netlik kaybı, pikselleşme, titreme gibi görüntü bozulmaları olabiliyor. En basit yönetemi Sync aktif ve FPS kilitli oynamak olabilir. Yine de ciddi FPS düşüşlerini koruyamıyor. Hz'yi aşağı çekmeye gerek yok. Akıcılığı kendin öldürürsün o zaman.

Yüksek FPS'de bozulma olmaz. Zaten 240Hz üstünü görmüyor olacaksın. Oyunu yüksek FPS almak etkilemez.
FPS düştüğü zaman kasma hissi, netlik kaybı, pikselleşme, titreme gibi görüntü bozulmaları olabiliyor. En basit yönetemi Sync aktif ve FPS kilitli oynamak olabilir. Yine de ciddi FPS düşüşlerini koruyamıyor. Hz'yi aşağı çekmeye gerek yok. Akıcılığı kendin öldürürsün o zaman.
FPS oyunlarında sync aktifleştirilmez vs diyenler olmuştu. FPS kilitlemeli oyun içerisinden mi yapıyorum yoksa farklı bir yerden mi yapılıyor?

FPS oyunlarında Sync aktifleştirilmez vs diyenler olmuştu. FPS kilitlemeli oyun içerisinden mi yapıyorum yoksa farklı bir yerden mi yapılıyor?

Apex'te G-Sync aktif oynuyorum. FPS ise minimum 60'a kilitli. 60-80 arası gidip geliyor orta ayarlarda.
Oyuna göre değişik bu ayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı