Demon Slayer incelemesi

Bence anime izlemeyen ama film/dizi içerikleri tüketmiş biri için DS çok da iyi bir başlangıç değil. Yazdığınız şeyleri birinin bu yapım için söylemesi çok da anormal değil. Hikaye başlarda çok klişe. Ailesini kardeşi hariç kaybeden bir ana karakter ve bunu ona yapan varlıklara savaş açan ve kardeşini koruyacağından bahseden birinin olay örgüsü aşırı klasik ve defalarca gördüğümüz bir tema. Onun dışında bir mangaka fantastik bir evren kurarken o evreni kafasında adam akıllı düşünmez ve işlemez ise seyircinin kafasında bir sürü soru işareti oluşur. DS de tam da bu. İlk sezonda çok fazla kafama takılan cevapsız soru vardı. Demonlar mesela; normal insanlar bunların varlığından haberdar mı? Yoksa bu halk arasında bir söylenti ya da efsane gibi bir şey mi? Bir insan nasıl bir iblis avcısı olur? Benim kendim yetenekli olmam mı yeterli? Yoksa bir grup beni görüp bundan avcı olur diye insan mı seçiyorlar? Tam olarak bu hashiraların, bu organizasyonun sistemi ne? Bunun gibi hakkında sorgulanacak şeyler var. Mangaka evrene çok kafa yormamış, bu da hikayenin etkileyiciliğini etkiliyor. Bu kadar bu animenin sevilmesinin tek sebebi de animasyonları. Bu bütün klişe ve dağınık hikayeyi muhteşem bir animasyon ile maskeliyorlar. Bu nedenlerden dolayı bitiremediğim için bu sorular cevap buldu mu bilmiyorum ama temelde sorunlu bir yapım. Benim için 6/10 gibi bir şey. Dediğiniz “anime çizgi filmdir, çocuklar içindir!” gibi algıları kırmak için AOT gibi yapımların daha mantıklı olduğunu düşünüyorum çünkü DS’nin aksine çok daha kafa yorulmuş ve plot twist’lerle dolu ağır bir evreni var. Bence çok da iyi bir yapım değil DS, hatta kötü bile diyebilirim.

İzlerken sizi sıkmıyor ve animasyon açısından çok başarılı, gelip yok klişe yok mantık hatası demeye gerek yok kimse çıkıp Demon slayer gelmiş geçmiş en iyi animedir filan demiyor insanlar artık izlediği şeylerden zevk almayı denemeli.

İzlerken sizi sıkmıyor ve animasyon açısından çok başarılı, gelip yok klişe yok mantık hatası demeye gerek yok kimse çıkıp Demon slayer gelmiş geçmiş en iyi animedir filan demiyor insanlar artık izlediği şeylerden zevk almayı denemeli.
Beğenmemek suç mu? Piyasada çok daha kaliteli şeyler tüketen biri için bu düşünceler gayet doğal. Kimsenin DS hakkında en iyi dememesi onun “kötü” bir yapım olduğunu değiştirmiyor.

Beğenmemek suç mu? Piyasada çok daha kaliteli şeyler tüketen biri için bu düşünceler gayet doğal. Kimsenin DS hakkında en iyi dememesi onun “kötü” bir yapım olduğunu değiştirmiyor.

Bir animenin kötü olduğuna kafamda cevapsız soru kaldı diye karar veriyorsanız bir şey demiyorum. DS ile aynı konuyu işleyen kaç anime gördünüz ki? Sizin bakış açınızla Naruto, One piece gibi seriler de klişe o zaman. İzlediniz mi bilmiyorum Monster animesinde de izleyicinin kendisinin bulması gereken cevapsız sorular var o zaman Monster kötü anime deyip çöpe atalım. Ayrıca bir serinin klişe olması o serinin kötü olduğu anlamına gelmiyor.

Bir animenin kötü olduğuna kafamda cevapsız soru kaldı diye karar veriyorsanız bir şey demiyorum. DS ile aynı konuyu işleyen kaç anime gördünüz ki? Sizin bakış açınızla Naruto, One piece gibi seriler de klişe o zaman. İzlediniz mi bilmiyorum Monster animesinde de izleyicinin kendisinin bulması gereken cevapsız sorular var o zaman Monster kötü anime deyip çöpe atalım. Ayrıca bir serinin klişe olması o serinin kötü olduğu anlamına gelmiyor.
Dediğim şey sadece bunu anlatmak için bir kelime. Cevapsız soru derken bunun sebebinin evrenin dengesiz ve tam yazılmamış olduğunu kastediyorum. Her yapımda cevapsız soru vardır ama bahsettiğiniz Naruto olmasa da OP evren konusunda belki de dünyanın en iyisi aşırı iyi tasarlanmış ve planlanmış bir evren DS ile karşılaştırmak hakaret olur OP’e. One Piece izlerken ise izleyenlerin 90%’ına aklına benim dediğim türden soru gelmiyor. Bunun sebebi çok kafa yorulmuş ve herşey önceden planlanmış OP evreninde. Monster’da söylediğin şey bambaşka konu soru derken evrenin çok ama çok eksik yazıldığı için böyle dedim OP’de evren çok iyi olduğu için böyle soruların hepsinin cevabı var. DS’nin kötü olduğu benim düşüncem zaten klişe olduğu için değil evreni yüzünden.

İlk sezonda çok fazla kafama takılan cevapsız soru vardı. Demonlar mesela; normal insanlar bunların varlığından haberdar mı? Yoksa bu halk arasında bir söylenti ya da efsane gibi bir şey mi? Bir insan nasıl bir iblis avcısı olur? Benim kendim yetenekli olmam mı yeterli? Yoksa bir grup beni görüp bundan avcı olur diye insan mı seçiyorlar? Tam olarak bu hashiraların, bu organizasyonun sistemi ne? Bunun gibi hakkında sorgulanacak şeyler var.
Tam olarak anlamadığın şey ne hocam?
Normal insanlar demonların varlığından haberdarlar, İlk bölümlerde Tanjironun evlerine gidip konuştuğu aile bunun kanıtı söylenti ya da efsane gibi bir şey değil iblis oldukları için demon deniyor 😀İblis avcısı olmak için başvurdukları bir yer var ismini hatırlamıyorum bu sayede sınava tabi tutulup olabiliyorlar. Hashiraların sistemi neyden kastını anlamış değilim nasıl hashira olduklarını soruyorsan 50 iblis kesmeleri ya da Muzanın yönetimi altındaki üst ay iblislerinden birini öldürmeleri yeterli oluyor.

Bence anime izlemeyen ama film/dizi içerikleri tüketmiş biri için DS çok da iyi bir başlangıç değil. Yazdığınız şeyleri birinin bu yapım için söylemesi çok da anormal değil. Hikaye başlarda çok klişe. Ailesini kardeşi hariç kaybeden bir ana karakter ve bunu ona yapan varlıklara savaş açan ve kardeşini koruyacağından bahseden birinin olay örgüsü aşırı klasik ve defalarca gördüğümüz bir tema. Onun dışında bir mangaka fantastik bir evren kurarken o evreni kafasında adamakıllı düşünmez ve işlemez ise seyircinin kafasında bir sürü soru işareti oluşur. DS de tam da bu. İlk sezonda çok fazla kafama takılan cevapsız soru vardı. Demonlar mesela; normal insanlar bunların varlığından haberdar mı? Yoksa bu halk arasında bir söylenti ya da efsane gibi bir şey mi? Bir insan nasıl bir iblis avcısı olur? Benim kendim yetenekli olmam mı yeterli? Yoksa bir grup beni görüp bundan avcı olur diye insan mı seçiyorlar? Tam olarak bu hashiraların, bu organizasyonun sistemi ne? Bunun gibi hakkında sorgulanacak şeyler var. Mangaka evrene çok kafa yormamış, bu da hikayenin etkileyiciliğini etkiliyor. Bu kadar bu animenin sevilmesinin tek sebebi de animasyonları. Bu bütün klişe ve dağınık hikayeyi muhteşem bir animasyon ile maskeliyorlar. Bu nedenlerden dolayı bitiremediğim için bu sorular cevap buldu mu bilmiyorum ama temelde sorunlu bir yapım. Benim için 6/10 gibi bir şey. Dediğiniz “anime çizgi filmdir, çocuklar içindir!” gibi algıları kırmak için AOT gibi yapımların daha mantıklı olduğunu düşünüyorum çünkü DS'nin aksine çok daha kafa yorulmuş ve plot Twist'lerle dolu ağır bir evreni var. Bence çok da iyi bir yapım değil DS, hatta kötü bile diyebilirim.

Kesinlikle hak veriyorum. Çok tutarsız bir evrene sahip bu. Evreni geçtim, hikayenin iyi olmamasını da geçtim, karakterler de çöp. Klasik ağlayan ama sonra birden Power up alan anime karakterleri dolu seri. Üst aylar mesela beni çok hayal kırıklığına uğratmıştı. Ayrıca çok tekrar ettiğini düşünüyorum. Her bölüm iblis kesip kesip duruyorlar. Hadi JoJo gibi her bir savaşta bir bilinmezlik olsa, karakterlerimiz bu bilinmezliği çözmek için kafa yorsa tamam da o da yok. Kafalarından skill uydurup, Power up alıp düşmanın dikkatsizliği yüzünden düşmanlar ölüyor. Tek iyi yanı animasyonlar bu serinin. Bir de gore düzeyi çok düşük. Güzel animasyonlar ve gore olsa katlanırım ben. Gore var da yeteri düzeyde değil. Ben iyi bir anime olduğunu düşünmüyorum.
Abi bir tane çocuk var, eline katana almış fiyuv fiyuv arkasından skill uydurarak iblis kesiyor, bunun pedolar için yapılmış iblis kız kardeşi var o da ara sıra iblis dövüyor falan, bir de sürekli ağlayan sarı saçlı bebe var fiyuv fiyuv yıldırımlı katanası ile iblis kesiyor, bir de manyak Türko gibi bir adam var, o da çift katanası ile kesiyor, bunlar bilmem kaç bölüm boyunca iblis kesiyor hep aynı şeyleri yapıyorlar. Ara sıra drama dönüyor yok bizim oğlanın babası efsanevi bir kılıç ustası, fiyuv fiyuv sis nefesi ile iblis kesen kızın akrabası iblis falan, bu yüzden Demon Slayer çok güzel bir anime. 4/10

@Bir Matmazel hocam siz de yazı konusunda kendinizi geliştirin bence. Buna inceleme diyemem ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı