Demon’s Souls ve Ghost Of Tsushima'nın PC’ye geleceği iddiası

Bence en iyi port Nixxes işlerindeydi. GoW'u ilk çıktığı zaman oynamıştım, sanal RAM ile diskimi yemişti resmen. Ayrıca Iron Galaxy'nin bir sürü başka port işi var. Arkham Knight kariyerlerindeki bir leke. O zamanki şartları bilmediğim için bir şey söyleyemem. Ama TLoU'nun böyle bir çıkışı olacağı en başından belliydi porttan bağımsız olarak.
Spider- Man'in de ilk çıktığı zaman çökme, DLSS ve FSR problemi vardı hocam.
Naughty Dog artık nasıl bir in-house engine kullanıyorsa diğerlerininki kadar kolay değil port edilmesi. Ki yanlışım yoksa harbi harbi PS oyunu denilecek oyunları en iyi Naughty Dog yaptı.
Naughty Dog'un kullandığı motor PS3 döneminden beri aynı diye hatırlıyorum hocam. Sadece hep güncelleme getiriyorlar. Ha tabii PS3 mimarisinin çok sıkıntılı olması sebebiyle o motorda problem çıkaran bir motor. Naughty Dog bile Last of Us'ı PS3'ten 4'e Remastered ederken çok zorlanmış. Bu da @Mr. DarkTech hocamın bana söylediği bir bilgi. Öte yandan bu motor şu an PS4 ve 5'e uygun olması gerek ve bu iki konsolda PC mimarisine yakınlar. Ha bu arada RDR2'yi saymazsak Last of Us gerçekten PS4 gibi bir cihazda çalışmak için çok büyük bir oyun. Birde belki GoW.
Naughty Dog, oyunları portlanırken işin içinde olmalıydı.
Last of Us PC'ye duyurulduğu zaman Iron Galaxy'nin adı geçmiyordu hocam. Hep Naughty Dog'u görüyorduk. Hatta bir süre kendileri port ediyor diye biliyorduk. Sonradan Iron Galaxy gözükmeye başladı. Hatta Last of Us ilk ertelendiğinde görmeye başladık Iron Galaxy'i. Ben "Naughty Dog PC konusunda tecrübesiz. Muhtemelen tek başlarına beceremediler ve Iron Galaxy işin içine dahil oldu." demiştim.
Ayrıca konuyla ufaktan bağlantısı olduğu için bu konu içinde cevaplayabileceğiniz bir sorum daha var. Uncharted neden daha az sorunlu çıktı?
Çünkü Uncharted PC'ye gelmeden önce 35 kere ertelendi. Fakat bu söylenmedi. Eğer SteamDB'de oyunun çıkış tarihleri ve ertelenmeler sızmasaydı kimse bilmeyecekti. Uncharted, God of War'dan bile önce PC'ye geleceği bilinen ve sızan bir oyundu. Steam sızıntılarına göre İlkbahar sonunda çıkacaktı. Hatta 15 Temmuz gibi direkt olarak Steam'den sızdırılmış bir tarih bile vardı. Sonradan 15 Temmuz tarihi silindi ve onun yerine 19 Ekim tarihi eklendi Steam veritabanına. Hatta ben "Uncharted PC'ye 15 Temmuz'da gelebilir.", "Uncharted PC'ye 19 Ekim'de gelebilir." gibi sızıntılara dair konu açtım diye hatırlıyorum. Uncharted 1- 2 kez(Bunlar bir kaç ay olacak şekilde büyük) ertelenmenin ardından yine problemli çıkış yaptı. Last of Us ise sadece 20 küsür gün ertelendi ve öyle bozuk çıktı. Şu anki oyunun hâli PC'ye çıksa çokta dert edilmeyecek durumda olan hâli.

Spider- Man'in de ilk çıktığı zaman çökme, DLSS ve FSR problemi vardı hocam.

Naughty Dog'un kullandığı motor PS3 döneminden beri aynı diye hatırlıyorum hocam. Sadece hep güncelleme getiriyorlar. Ha tabii PS3 mimarisinin çok sıkıntılı olması sebebiyle o motorda problem çıkaran bir motor. Naughty Dog bile Last of Us'ı PS3'ten 4'e Remastered ederken çok zorlanmış. Bu da @Mr. DarkTech hocamın bana söylediği bir bilgi. Öte yandan bu motor şu an PS4 ve 5'e uygun olması gerek ve bu iki konsolda PC mimarisine yakınlar. Ha bu arada RDR2'yi saymazsak Last of Us gerçekten PS4 gibi bir cihazda çalışmak için çok büyük bir oyun. Birde belki GoW.

Last of Us PC'ye duyurulduğu zaman Iron Galaxy'nin adı geçmiyordu hocam. Hep Naughty Dog'u görüyorduk. Hatta bir süre kendileri port ediyor diye biliyorduk. Sonradan Iron Galaxy gözükmeye başladı. Hatta Last of Us ilk ertelendiğinde görmeye başladık Iron Galaxy'i. Ben "Naughty Dog PC konusunda tecrübesiz. Muhtemelen tek başlarına beceremediler ve Iron Galaxy işin içine dahil oldu." demiştim.

Çünkü Uncharted PC'ye gelmeden önce 35 kere ertelendi. Fakat bu söylenmedi. Eğer SteamDB'de oyunun çıkış tarihleri ve ertelenmeler sızmasaydı kimse bilmeyecekti. Uncharted, God of War'dan bile önce PC'ye geleceği bilinen ve sızan bir oyundu. Steam sızıntılarına göre İlkbahar sonunda çıkacaktı. Hatta 15 Temmuz gibi direkt olarak Steam'den sızdırılmış bir tarih bile vardı. Sonradan 15 Temmuz tarihi silindi ve onun yerine 19 Ekim tarihi eklendi Steam veritabanına. Hatta ben "Uncharted PC'ye 15 Temmuz'da gelebilir.", "Uncharted PC'ye 19 Ekim'de gelebilir." gibi sızıntılara dair konu açtım diye hatırlıyorum. Uncharted 1- 2 kez(Bunlar bir kaç ay olacak şekilde büyük) ertelenmenin ardından yine problemli çıkış yaptı. Last of Us ise sadece 20 küsür gün ertelendi ve öyle bozuk çıktı. Şu anki oyunun hâli PC'ye çıksa çokta dert edilmeyecek durumda olan hâli.
Kafamdaki soru işaretlerinin geneli kalktı, teşekkürler. Bahsi geçen oyunlar arasında sadece Spider-Man'i ilk çıktığı zamanlar oynanmamıştım. Güzel bir şekilde oynayınca ve bazı yerlerde de iyi bir port olduğunu görünce öyle bir yorum yaptım. Doğrusunu da görmüş olduk. Naughty Dog işin içinde tahmininden daha çok varmış, bu bilgi için de teşekkürler. Ama hâlâ süreci kötü yönettikleri gerçeğini değiştirmiyor bu. Dizi yüzünden erkene çekmeleri, çıkış yüzünden yaşadıkları prestij kaybına değdi mi acaba.

Dizi yüzünden erkene çekmeleri, çıkış yüzünden yaşadıkları prestij kaybına değdi mi acaba.
Muhtemelen Jim Ryan ofisinde şöyleydi:
"Hmm. Demek ki ne koyarsak koyalım yemiyorlar."
PC oyuncuları Sony fanboyları gibi ne koyulursa koyulsun yiyen oyuncular değil. Bunu öğrenmişlerdir umarım. Son cümlem PS kullananlara değil fanboylara. Sony fanboylarının nasıl olduğu Last of Us ilk çıktığında "Oyun taş gibi ya. Neden olumsuz veriyorsunuz? veya "Sizin PC'de GT 1030 varsa adamlar ne yapsın?" diye RTX 3090'lı insanları aşağılayan ve oyuna bile sahip olmadan optimizasyon hakkında konuşan insanlar bunlar.

Ghost of Tsushima merakla bekliyorum 11 Ekim olması sıkıntı ya nedeni eski fiyattan alan wake 2 ve AC Mirage almış olmam artık olsun ekim ayında günde 2 saat oynarım hiç değilse keyif alarak oynarım bu oyunları umarım sızıntı doğrudur parasını hazırladım bekliyorum.

The Last of Us part 1 PC'de ilk çıktığı zaman 2 defa bitirdim o kadar bozuk olduğu halde bitirdim şu an birkaç defa güncelleme geldi oynayanlar yazabilir mi ilk zamanına göre oyunun şu an'ki durum nasıldır özellikle lutfen bekleyin, FPS sorunları Orta'dan kalktımı oyunun.

The Last of Us part 1 PC'de ilk çıktığı zaman 2 defa bitirdim o kadar bozuk olduğu halde bitirdim şu an birkaç defa güncelleme geldi oynayanlar yazabilir mi ilk zamanına göre oyunun şu an'ki durum nasıldır özellikle lutfen bekleyin, FPS sorunları Orta'dan kalktımı oyunun.
Karlı bölüm hariç "Lütfen bekleyin..." problemine denk gelmemiştim ben. Önceki sürümlerde her 5 dakikada çıkıyordu. Onun dışında hâla daha FPS problemleri var. Hâla daha bozuk yani.

Bu arada sızıntı ile ilgili sadece 2 yer 4 gün önce konuşmuş. Biri yalan olduğunu iddia etmiş. Neden yalan olduğunu iddia etme sebebine aşağıdan bakabilirsiniz:

Ghost of Tsushima merakla bekliyorum 11 Ekim olması sıkıntı ya nedeni eski fiyattan alan wake 2 ve AC Mirage almış olmam artık olsun ekim ayında günde 2 saat oynarım hiç değilse keyif alarak oynarım bu oyunları umarım sızıntı doğrudur parasını hazırladım bekliyorum.

1 hafta içinde bitirdim part 1'i 1650'li laptopla 30 FPS'e sabitleyerek oynadım arada FPS düşse de oyun deneyimimi o kadar kötü etkilemedi fakat muhtemelen benim PC'den kaynaklı 4-5 kez oyun çöktü bu biraz can sıktı.

Bu arada sızıntı ile ilgili sadece 2 yer 4 gün önce konuşmuş. Biri yalan olduğunu iddia etmiş. Neden yalan olduğunu iddia etme sebebine aşağıdan bakabilirsiniz:

Umarım doğrudur bekleyip göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı