Deniz astsubaylığı vs Yazılım mühendisliği

Bence denizcilik okuyun. Kuru yük gemilerinde veya tankerlerde falan çalışırsınız. 4. kaptan olsanız direkt 3500+ dolar maaş. Tankerlerde çok daha fazla alırsınız.

Deniz astsubaylığı tabii ki. Astsubay oldun mu iş bulma derdi, sigorta sorunu yok. Astsubaylık sonrası yüksek lisans, doktora vs yaparsanız akademisyenliğe geçiş yapmış olursunuz.

Deniz astsubaylığı tabii ki. Astsubay oldun mu iş bulma derdi, sigorta sorunu yok. Astsubaylık sonrası yüksek lisans, doktora vs yaparsanız akademisyenliğe geçiş yapmış olursunuz.
Öyle ama it muamelesi falan görüyoruz diyenler var ayrica aklim olsa bulasmazdim diyenlere de rastladım.. 2 yıl dan sonra hemen is sahibi olunuyor ya bence o güzel ama cekilecek cile mi bilemiyorum.

Öyle ama it muamelesi falan görüyoruz diyenler var ayrica aklim olsa bulasmazdim diyenlere de rastladım. 2 yıldan sonra hemen is sahibi olunuyor ya bence o güzel ama cekilecek cile mi bilemiyorum.

Yakında doğan çocuk bile yazılım mühendisi olacağım diyecek. Artık herkes yazılım mühendisi olacağım diyor bu da yoğunluk yüzüne tıkanmaya yol açacak. Hem Mühendislikte yazılım dili ve konuşma dili bilerek mezun olacak ve işe girersiniz şükredeceksiniz. Malum iş ilanında sizden Elektrik, Mekatronik, Bilgisayar, Endüstri mühendisi olmanızı istedikleri için hiç bulaşmamalı. Ben 2 yıl programcılık okudum. Şu an YBS okuyorum ve Front End Developer için kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Astsubaylık sonrası sizin çabanız ile Subay, Doçent bile olabilirsiniz. 2 örnek mevcut. Ali Türkşen ve Cihat Yaycı. Ali Türkşen Kurmay Albay emeklisi ve SAT komandosu , Cihat Yaycı emekli Tümamiral ve Doçent. Askeriye'de yüksek rütbeye o kadar kötü muamele yapılmaz.

Bir astsubaya it muamelesi yapan en fazla asteğmen ya da (kısmen) teğmenlerdir. Yeni muvazzaf olmuş çocuklar rütbeleri omuzlarında olduğu için her işe burunlarını sokarlar. Çünkü henüz birkaç ay olmuştur mezun olalı ve kendilerini sert göstermek için astsubay ve alt rütbelere "it" muamelesi yapabilirler. Siz eğer cıvık bir kişiliğe sahipseniz askerlikten uzak durmanızı öneririm. Doğuda kara kuvvetlerinde yapacak olsanız iyi ama batı kışlaları cıvıklığa müsamaha göstermez. Bunu aklınızda bulundurun.

Yakında doğan çocuk bile yazılım mühendisi olacağım diyecek. Artık herkes yazılım mühendisi olacağım diyor bu da yoğunluk yüzüne tıkanmaya yol açacak. Hem Mühendislikte yazılım dili ve konuşma dili bilerek mezun olacak ve işe girersiniz şükredeceksiniz. Malum iş ilanında sizden Elektrik, Mekatronik, Bilgisayar, Endüstri mühendisi olmanızı istedikleri için hiç bulaşmamalı. Ben 2 yıl programcılık okudum. Şu an YBS okuyorum ve Front End Developer için kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Astsubaylık sonrası sizin çabanız ile Subay, Doçent bile olabilirsiniz. 2 örnek mevcut. Ali Türkşen ve Cihat Yaycı. Ali Türkşen Kurmay Albay emeklisi ve SAT komandosu , Cihat Yaycı emekli Tümamiral ve Doçent. Askeriye'de yüksek rütbeye o kadar kötü muamele yapılmaz.
Haklısın yazılıma yoğun yönelim var bölümlerin sıralamaları çok yükseliyor. Subaylik tutsa direk giderim ama astsubaylik düşündürüyor. Yazılım daha iyi ama dediğin gibi içlerinden sıyrılmak kolay değil. Askerlikte ayrı zor bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı