Depolama alanı 3 GB kaldı

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Merhaba.

Benim bir arkadaşım bir siteden crack oyun indirmiş ve setup dosyasını çalıştırmış fakat dediğine göre oyun Setup'da hata verip kapanmış. Bu olaydan 5 dakika sonra depolama alanı 120 GB'dan 3 GB kalmış ve bana bu durumun o ZIP dosyasından ötürü kaynaklandığını söyledi fakat ben başka bir şey olduğunu düşünüp o da o dosyadan olmadığına inansın diye kendi bilgisayarıma da aynı dosyayı yükliyeyim dedim. Tekrar aynı şeyler oldu setup hata verdi ve kurulmadı ben de ona "bak iste o oyundan kaynaklanmıyormuş" dedim. Fakat 5 dakika sonra benim de depolama alanım 3 GB kaldı. Biraz bilgisayar klasörlerini gezdim fakat göz önünde bir şey bulamadım. Ne yapabilirim bu durumda sizce?

Önceden depolama çok fazla boşsa Defender'le tarama yapın eğer temiz çıkarsa 500 GB SSD alabilirsiniz.

Merhaba.

Benim bir arkadaşım bir siteden crack oyun indirmiş ve setup dosyasını çalıştırmış fakat dediğine göre oyun Setup'da hata verip kapanmış. Bu olaydan 5 dakika sonra depolama alanı 120 GB'dan 3 GB kalmış ve bana bu durumun o ZIP dosyasından ötürü kaynaklandığını söyledi fakat ben başka bir şey olduğunu düşünüp o da o dosyadan olmadığına inansın diye kendi bilgisayarıma da aynı dosyayı yükliyeyim dedim. Tekrar aynı şeyler oldu setup hata verdi ve kurulmadı ben de ona "bak iste o oyundan kaynaklanmıyormuş" dedim. Fakat 5 dakika sonra benim de depolama alanım 3 GB kaldı. Biraz bilgisayar klasörlerini gezdim fakat göz önünde bir şey bulamadım. Ne yapabilirim bu durumda sizce?
Hocam korkmayın crackli oyunlar yüklenirken şişer bu normal bir durum önce indirilenler klasöründen düşük boyuttaki rar dosyasını silin ardından oyunun kurulması gereken yerde ki oyun dosyasını silin son olarak windows+R yapın ve %temp% yazın ardından oradaki bütün dosyaları silin sonra bilgisayarı yeniden başlatın sorun düzelicektir.

Hocam korkmayın crackli oyunlar yüklenirken şişer bu normal bir durum önce indirilenler klasöründen düşük boyuttaki rar dosyasını silin ardından oyunun kurulması gereken yerde ki oyun dosyasını silin son olarak windows+R yapın ve %temp% yazın ardından oradaki bütün dosyaları silin sonra bilgisayarı yeniden başlatın sorun düzelicektir.
Tamam sonra sana da geri dönüş sağliyacağım Çakır.

Merhaba.

Hocam çok saçma bir iş yapmışsınız. Crackli oyunların çoğu virüslü bu yüzden bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. Önerim kaspersky ve malwerbyts indirmeniz. İkisiylede tam tarama yapın bulunan virüsleri silin sonra bilgisayarın wifi bağlantısını kesin sonra bilgisayarı güvenli modda çalıştırın. Sonra yine tam tarama yapın bulunan virüsleri silin. Sorun çözülmezse ccleaner ile o setup şeyinin yüklediği şeyleri bulmaya çalışın. Eğer o da olmazsa tek çare format gibi duruyor.

Hocam çok saçma bir iş yapmışsınız. Crackli oyunların çoğu virüslü bu yüzden bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. Önerim kaspersky ve malwerbyts indirmeniz. İkisiylede tam tarama yapın bulunan virüsleri silin sonra bilgisayarın wifi bağlantısını kesin sonra bilgisayarı güvenli modda çalıştırın. Sonra yine tam tarama yapın bulunan virüsleri silin.
Tam tarama yapılıyor şuan.

Yeni konular

Geri
Yukarı