Deprem için nöbet tutuyorum

Korku her durumda aklımızda kurduğumuz şeyler değildir yada ona korku dememeliyiz .. mesela çok yırtıcı bir hayvan üstüme doğru geliyo ve büyük ihtimalle beni öldürecek o andaki "his" neyse bu korkuda olabilir bunun bana faydası vardır yani kaçabilirim.. fakat arkadaşın hissettiği şeylerin bir faydası yok hatta ona zararı var. sizin dediğiniz gibi evi sağlamlaştırmayı düşünmek daha akılcı.
Yırtıcı hayvan belki de kendini sevdirmek için size doğru koşuyor. Bizim sokakta köpek sürüsü var mesela. 20 köpek havlayarak üstüne koşuyor. Kaçarsan kovalıyorlar ve hatta sana çok rahat yetişip burunlarıyla bacağına dokunuyorlar. Sen ısıracaklar sanıyorsun fakat onlar senin kaçmanı oyun sanıyor. Ayrıca olduğun yerde durursan da sana sürtünüp sevmen için bekliyorlar. Peki biz neden kaçıyoruz? Çünkü bize saldıracaklarını düşünüp korkuyoruz. İnternette bir sürü yırtıcı hayvan bulabilirsiniz kendini sevdiren ve size saldırmayan.

Evi kontrol ettirmek: NO
Saçma şekilde nöbet tutmak: YES
:/ Durumumuz hem psikolojik açıdan hem de fiziki açılardan kötü etkilendiğimiz için çok kötü durumda, deprem bölgesindeki arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum tekrardan.

Yırtıcı hayvan belki de kendini sevdirmek için size doğru koşuyor. Bizim sokakta köpek sürüsü var mesela. 20 köpek havlayarak üstüne koşuyor. Kaçarsan kovalıyorlar ve hatta sana çok rahat yetişip burunlarıyla bacağına dokunuyorlar. Sen ısıracaklar sanıyorsun fakat onlar senin kaçmanı oyun sanıyor. Ayrıca olduğun yerde durursan da sana sürtünüp sevmen için bekliyorlar. Peki biz neden kaçıyoruz? Çünkü bize saldıracaklarını düşünüp korkuyoruz. İnternette bir sürü yırtıcı hayvan bulabilirsiniz kendini sevdiren ve size saldırmayan.
Peki sizi vahşi doğaya bırakalım o zaman .. niye köpekten bahsediyoruz. jurassic park diye bir film duymuşsunuzdur. yoksa onlardamı kendini sevdirmeye geliyolardı? sizin gibi düşünenler mezarda şuan ve keşke öyle düşünmeseydim diyorlardır bence.

Geri
Yukarı