Deprem korkumu nasıl yenebilirim?

Teknolojik112

Hectopat
Daha fazla  
Bende 6 şubat depremi öncesi hiç deprem korkusu yoktu ama o depremden sonra aşırı şekilde deprem korkum arttı ve son aylarda sürekli rüyamda İstanbul'a gittiğimde bir deprem olduğunu ve enkaz altında kaldığımı görüyordum. Akrabalarımın çoğu İstanbul'da yaşıyor ve ebeveynlerim yarın İstanbul'a gidecek. Saçma gelebilir ama onları kalmaya ikna etmeye zorlasam da başaramadım. Sırf bu korkum yüzünden ebeveynlerimle İstanbul'a gitmeyi reddettim. Artık korkum hayatımı etkilemeye başladığı için de buraya yazmayı düşündüm.

Hocam ne tavsiye versek boş çünkü aklınızın derinlerinde yer edinmiş. Başka şeyler düşünün desem aklıma geliyor dersiniz. Aniden gelebilecek bir şey, hayatınızı böyle korkarak geçirmenize gerek yok. Bir gün elbet bu deprem gelecek gibi duruyor. Ne kadar süre korkarak yaşamayı düşünüyorsunuz? Kendinizi hırpalamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz şu anda.

Gerçek olduğunu düşünün hocam. İlla yaşanacak yani korka korka bişey yapacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çok ağır konuştuysam affola hocam.

Deprem olsun veya olmasın, bir gün öleceksiniz. Depremin sizin yaşadığınız dönemde olmama ihtimali de var ama ölüm kesin ve kaçış yok :D. Kendinizi böyle kandırmayı deneyebilirsiniz.

O depremleri taşıyan biri olarak hala bende de var. Hatta deprem ağı diye bir uygulama var depremi yaklaşık 40 saniye önceden haber ediyor zaten 1. katta olduğumdan balkondan da atlarım. Maalesef ki yapabilecek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı