"Entomofobi" böcek korkumu nasıl yenebilirim?

ZYP33

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar şu an saat gecenin 1:50'si az önce üstüme uçan karıncamı ne atladı. O kadar bağırmışım ki korkudan tüm mahalle uyandı resmen. Ben artık bu "böcük" fobisini yenmek istiyorum doktorlara psikiyatristlere gitmeme rağmen yenemedim. Çok korkuyorum ne yapacağım?

Kurtulmak biraz zor, bu tiksinti beter bir şeydir bilirim o korkuyu sinire çevirirsen böceklerden kurtulmak için etkili olacaktır ben öyle yapıyorum.

Bu hastakık sanırım bende de var. Gecenin bir körü gelmişler sinirimi bozuyorlar. Sırf bunlar yüzünden geceleyemiyorum.

Bu hastakık sanırım bende de var. Gecenin bir körü gelmişler sinirimi bozuyorlar. Sırf bunlar yüzünden geceleyemiyorum.

Bir de o kadar yer varken ekrana konuyor bazen bu yüzden sandalyeden düşmüşlüğüm oldu. Allah'tan müstakil ev falan değil bizim eski müstakil evde hamam böceği falanda oluyordu.
Bir de bazen böcek videoları falan görünce ya da uzakta falan görüncede çok fazla gereksiz bir şekilde kaşınıyorum.

Sineklik yoksa tül bir parçadan pencereye sineklik yapabilirsin geçici çözüm olarak idare eder, böceklerle uğraşmaktan iyidir.

Korkudan ziyade tiksinti olduğunu düşünüyorum aynı sorun bende de var. Hamam böceği gördüğüm anda kaçarım huylanırım sonra çok zor da olsa terlikle icabına bakarım. Sonra yarım saat elimi yüzümü yıkarım hatta duşa girerim öyle bir tiksinti :D

Korkudan ziyade tiksinti olduğunu düşünüyorum aynı sorun bende de var. Hamam böceği gördüğüm anda kaçarım huylanırım sonra çok zor da olsa terlikle icabına bakarım. Sonra yarım saat elimi yüzümü yıkarım hatta duşa girerim öyle bir tiksinti :D.

Hocam bunun tiksintilikle alakası kalmadı artık ben direk kaçıyorum oyuncağını kaybedip arayan bir çocuk gibi hemen anneme koşup şunu al diye yalvarıyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı