Depremden sonra eve girilir mi?

Bence girmeyin.

arkadaşlar benim binada hiçbir çatlak yok. Ailemde dayanıklı diyor ama, biraz boyası kalkmış. Sorun olur mu? İstanbul'dayım.

Hocam kesin bir tavsiye değildir sadece fikir veriyorum. İstanbul'da olduğunuz için şu an girmeniz muhtemelen kesin bir sorun olmayacaktır. Ama olabilecek bir başka deprem için tedbiri elden bırakmayın.

Hayır tabii ki. Battaniye, gıda gibi bir şey alacaksanız çok hızlı olun ve asla vakit kaybetmeyin. Umarım şanslısınızdır ki bunun için içeriye girdiğinizde deprem olmaz..

Şu an evdeyım bıraz baktım kolonlarda hiçbir şey yok ama yan duvarlarda ve kapı ustlerınde ince ama uzun çatlaklar var kolonlarda bir şey yok sıkıntı olur mu acaba?

Şu an evdeyım bıraz baktım kolonlarda hiçbir şey yok ama yan duvarlarda ve kapı ustlerınde ince ama uzun çatlaklar var kolonlarda bir şey yok sıkıntı olur mu acaba?
Duvar çatlakları evin hasarlı olduğunu gösterir. Birkaç gün daha dışarıda durmaya çalış. Ancak evden değerli ve önemli eşyaları alarak çık. Nakit para, altın, banka kartı, kredi kartı gibi. Hasarlı binalara polis gelip nöbet tutar. İçeri girilmesini önler. İzmir depreminde ben de gördüm.

Duvar çatlakları evin hasarlı olduğunu gösterir. Birkaç gün daha dışarıda durmaya çalış. Ancak evden değerli ve önemli eşyaları alarak çık. Nakit para, altın, banka kartı, kredi kartı gibi. Hasarlı binalara polis gelip nöbet tutar. İçeri girilmesini önler. İzmir depreminde ben de gördüm.

Hocam ben bu 10 ildekı evlerın yuzde 99'da çatlak oldugunu düşünüyorum o kadar da olur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı