Depremzedelere "geberin" yazan çocuğa savcılıktan kompozisyon yazma cezası verildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ChatGPT'ye yazdırırsa ne gülerim ama. 14 yaşında falan diyorsunuz ama yine de böyle bir şey yazması etik değil. Buradaki çoğu kişi 14 yaşını geçmiştir ama siz hiç buna benzer bir şey yaptınız mı?

Şımarık bir terbiyesiz olduğu her yerinden belli. Klavye delikanlısı diyeceğim de onu da becerememiş.
14 yaşında bu kadar dar kıt zeka olunmaz. Yakınlarına aynısı desin maden gebermek sıradan bir şeyse.
Bunlardan bir sürü var. Hepsine ceza verilemiyor doğal olarak.

Fiziksel olarak bir ceza veremeyeceklerinden iyi ceza olmuş. O yaşta bana öyle bir ödev verseler gerçekten sinir küpü olur, aşırı canım sıkılırdı. 1 sayfa kompozisyona zor tahammül ederdik biz. Tabii ki o ceza okulda verilen ödev gibi yarım yamalak yapılacak. Tabii bunun ailesi de ona göredir. Buna ne ceza verilmesini bekliyorsunuz cidden? Ha deprem bölgesine gidip kölelik görevi verilebilirdi bu ergenede bu işe bu kadar takılacaksanız sadece bu ergende kalmayın. Bunun gibi binlerce tip var daha. Etraf çok bilmiş "duyarlı" ergen kaynıyor.

Son düzenleme:
Fiziksel olarak bir ceza veremeyeceklerinden iyi ceza olmuş. O yaşta bana öyle bir ödev verseler gerçekten sinir küpü olur, aşırı canım sıkılırdı. 1 sayfa kompozisyona zor tahammül ederdik biz.
Hocam çocukla yaşıtım ben. Şahsen öyle düşünmüyorum.

@504940 buyur dostum resmi kaynak ve illa nokta konum istiyorsan madde 21.
Tekrardan diyorum bunun kanunları var ve ona göre yapılıyor zaten her şey, sizin zamanında böyle bir şey yapmamanız veya başka 14 yaşındaki bir çocuğun böyle bir şey yapmaması ikisini aynı kefeye koymuyor. Bunu sadece kendi üzerine alnıma lütfen. Neden ceza bu kadar düşük veya ben 14 yaşındayken gibi sığ yorumlar yapan herkese bu lafım. Çocuk bir hata yapmış ve cezasını bence yeteri kadar almış. Emin ol orada depremde kalan hiçbir insanda bu çocuğun peşinde değildir zaten, herkes asıl bu felaketin yaşanmasındaki baş rollere ne olacağı peşinde.
Ek olarak nedense bizim adaletimiz ve sesimiz o binaları yapanlara, o binalara izin verenlere, o malzemeyi o şekilde üretene çıkmıyor. Hiçbirinin bu küçük çocuk kadar haber olduğunu görmedim 2 gün sonra unutuluyorlar.

@504940 buyur dostum resmi kaynak ve illa nokta konum istiyorsan madde 21.
Tekrardan diyorum bunun kanunları var ve ona göre yapılıyor zaten her şey, sizin zamanında böyle bir şey yapmamanız veya başka 14 yaşındaki bir çocuğun böyle bir şey yapmaması ikisini aynı kefeye koymuyor. Bunu sadece kendi üzerine alnıma lütfen. Neden ceza bu kadar düşük veya ben 14 yaşındayken gibi sığ yorumlar yapan herkese bu lafım. Çocuk bir hata yapmış ve cezasını bence yeteri kadar almış. Emin ol orada depremde kalan hiçbir insanda bu çocuğun peşinde değildir zaten, herkes asıl bu felaketin yaşanmasındaki baş rollere ne olacağı peşinde.
Sonuna kadar haklısınız hocam. Dersini çıkarması kâfi.

Sonuna kadar haklısınız hocam. Dersini çıkarması kâfi.

14 yaşındaki bir çocuğa başka ne yapılabilir ki, kadın tacizcileri, katiller, yan kesiciler elini kolunu sallayarak sokakta gezerken. Zaten şu kadar habere çıkmak bile çocuğun hayatına yeterince mahvetmiştir.

Yanlış karar. Islah evine gönderilmesi gerekirdi.

Yok kutuya kapatalım çocuğu.

Çocukta kesinlikle hepsini okuyarak güzel bir kompozisyon çıkaracak ve pişman olacak değil mi ey Allah'ım kimlere kaldı bu ülkenin adaleti. Çocuk söylediği şeyin bilincinde mi nasıl bir ortamda büyümüş onu kurcalayan yok tabii.
O bir ÇOCUK. Çocuk aklı ile yapmış bir şey. Siz illaha daha reşit bile olmayan birini hapse attırmaya meyilliyseniz sorun sizde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı