Depremzedelere "geberin" yazan çocuğa savcılıktan kompozisyon yazma cezası verildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@491824 Yalnız ıslah evine atılsın diyen çocuğa tımarhaneye git diyorsun da. Cezai Ehliyet yaşı 13'dür haberin olsun dostum.

@491824 kimse kararın yeterliliğini göremiyor ki, depremdeki can kaybının nedeni bu çocukmuş gibi davranıyorlar işte.

Islah evleri bunun için var. Her suçun cezası olmalı. 14 yaşında biri gayet aklı başında düşünebilir. Burada 14 yaşında olan gayet efendi düzgün kardeşlerimiz de var. Kitap okumayı ceza olarak vermek zaten başlı başına saçmalık.
Siz kitaba mı takıldınız cidden? Çocuk 10 sayfalık bir kompozisyon yazacak. Bu gayet yeterli. Islah evleri çok ağır suç işleyenler için var. Ayrıca bu haber yayılınca ve çocuk büyüyüp de kendini görünce ya suçlu hisseder ve intihara kalkışırsa? Hiç mi düşünemiyorsunuz? Çocuk bir hata yapmış diye sizin de hatalı karar vermeniz mi lazım?

14 yaşında normal bir çocuk en ufacık can kayıbında üzülür, geçmiş olsun der. Bu çocuk "geberin" diyebiliyorsa suç çocuktan ziyade ailesinde gibi.

Çocuğa bu ceza yeterli olur da asıl inceleme ailesi için gerekli.

Çocuk yani, ergenin teki. Ben de bir ara geber diye yazmıştım bir futbolcuya ancak kendisi nesnel bir şekilde kötü durumda değildi. Depremzedeler büyük bir mağduriyet içerisinde. Çocuk hapis veya para cezasıyla daha kötü yerlere gidebilir.

@491824 Yalnız ıslah evine atılsın diyen çocuğa tımarhaneye git diyorsun da. Cezai Ehliyet yaşı 13'dür haberin olsun dostum.
Ne olursa olsun 1 söz için ıslah evi çok saçma. Ayrıca öyle iğrenç kişiliği olan depremzedeler var ki, kendilerini bu olaydan sonra ayrıcalıklı ilan etmiş gibiler. Bizim okuldaki 1 depremzede diye gelen çocuk "ben depremzedeyim" diye insanların parasına sulanıyordu.

@Itechin.g suçu ne biliyor musun? Belli ki öyle bir ortamda büyümüş çocuk. Ailesinin de pek farklı düşüncelere sahip olduğunu sanmıorum.

Bende bunu diyorum zaten, ailesi, çevresi böyle olan bir çocuğu bu kadar acımasız yargılamaya gerek yok, saçma sapan kendine hoca hacı diyen insanlar "deprem bu kafir açık giyinen insanlar yüzünden" diye dolanıyor. Öyle bir ailenin çocuğu olduğunu düşünsenize ne yapabilir ki çocuk. Beynine ne yüklersen öyle düşünüyor. Bunu her türlü ortama girip çıkmış biri olarak iyi biliyorum.

Bende bunu diyorum zaten, ailesi, çevresi böyle olan bir çocuğu bu kadar acımasız yargılamaya gerek yok, saçma sapan kendine hoca hacı diyen insanlar "deprem bu kafir açık giyinen insanlar yüzünden" diye dolanıyor. Öyle bir ailenin çocuğu olduğunu düşünsenize ne yapabilir ki çocuk. Beynine ne yüklersen öyle düşünüyor. Bunu her türlü ortama girip çıkmış biri olarak iyi biliyorum.
Her şeyi de çevreye bağlamamak lazım. Aile eğitiyor, güzel yerlere getirebiliyor. Ama bu elimizdeki aletler ile insanları çok güzel manipüle eden insanlar var. Taylor Swift yumurta fiyatlarını düşürmeleri için takipçilerinden yardım isteyip düşürmeyi de başarmıştı. Sosyal medya fenomenlerinden kötü niyetliler olursa kim bilir neler olacak.

Not: Sanatçıyı sadece örnek verdim, nefret içermiyor o yorum. Ki yaptığı da kötü bir şey değildi.

Hocam bu foruma gelmeseydim belki bende bu tarz bir moron olacaktım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı