Depremzedelere gönüllü olarak nasıl yardım edebiliriz?

Tüm ülkeme geçmiş olsun haberlerden gördükçe içim burkuluyor gönüllü olarak depremzedelere nasıl yardım edebiliriz? Elimizden ne gelebilir ne yapabiliriz yorumlarınızı bekliyorum.
Kızılay, Afad, Akut gibi yerlere para bağışı, Belediyeler ve yine bu kuruluşlar Gıda, battaniye, ısıtıcı gibi yardım topladıkları oluyor. Oralara götürüp bağış yapabilirsiniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam afad tarzı yerlere gönüllülük isteği yollayınca eğitim alınmadığı için gidemiyorsun. Erzak yardımı dışında yapabilecek birşey yok
Yapacağın yardıma bağlı. Eğer yabancı dilin varsa (Ingilizce/ Almanca/ Fransızca/ Flemenkçe/ Italyanca/ Ispanyolca vs) eğitim almadan gidebilirsin valilik aracılığı ile. Aktif arama kurtarmayı bilemem. Lakin yurtdışından çok yardım arama kjrtarma ekipleri gelidi ve geliyor gelecekte. O yüzden tercumanlarada ihtiyaç var diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Para, yardım malzemesi ve kan bağışı haricinde eğer deprem bölgesindeysen iyi durumdaysan dümdüz gidip yardım edebilirsin ama AFAD, AKUT gönüllüsü olman için eğitimlerinden geçmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı