Hediye Depremzedelere yardım eden bir kişiye Steam'den 50 TL'ye kadar istediği oyun veya oyunlar hediye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Katılıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-02-07-21-03-16-79_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg
    Screenshot_2023-02-07-21-03-16-79_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 69
Bir de kanıt istemişsin insanlarda kanıt paylaşıyor şaka gibi. Bize vereceğin parayı sende yardım etsene bu nasıl bir çekiliş? Kartımda son kalan kuruşa kadar yolladım ben. 10-20 her şeye ihtiyaçları var, 3-5 Demeden herkes yardımcı olsun.

Bu tarz konulara izin verilmemeli. Kimsenin duyguları böyle oynanmayı hak etmiyor. Konu sahibi de yardım yapacaksan, ahbap veya AFAD'a gönder böyle saçma şovlara gerek yok. İnsanlar canlarının derdinde! Böyle günlerde bu tarz içerik görünce sinirleniyorum, git yardım kolisi topla veya resmi yardım yap, 50 liralık Steam çekinin kime faydası var dalga geçer gibi?

Adam 50₺ bagislayacagina gidiyor Steam kodu dağıtıyor. 10-20 katılım olsa 50₺den çok daha fazla bağış olur.

Eki Görüntüle 1660189

Hocam benim yaşım tutmadığı için babam ve amcamla gittik olur mu? Bir de yüzlerini kapatmamı istediler o yüzden siyaha boyadım.

Hocam bu nasıl yalan ya. Yazıklar olsun.

Hocam 50 TL’yi bağışlasana diyenler olmuş fakat arkadaşın amacı bence böyle bir şey yaparak belki de yardım etmeyecek insanları yardım etmeye yönlendiriyor. Ondan hayır olmaz demeyin yardım yardımdır.

Hocam, elimden bu geldi, dün yolladım rabbim kabul etsin inşallah.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230207-215809_Messages.jpg
    Screenshot_20230207-215809_Messages.jpg
    34,1 KB · Görüntüleme: 56
Bu konu tamamen etik ve ahlakla bağlantılıdır.
Evet, öyle fakat bunun etikliğini tartışmak Doğu'daki insanlara hiçbir şekilde yardım etmeyecek. O insanlara yardım edecek olan şey bağışlardır ve buna olan "teşviklerdir". İnstagram'da gördüğünüz bir post da yardım etmeye bir teşviktir, bu konu da.
Evet, yardım aynı yardım ama bazen olay maddiyatın çok daha ötesinde olabilir.
Bunun duygusallık olduğunu reddetmişsiniz bir de, bu dediğiniz şey duygusallıktan, olay güzellemesinden başka bir şey değil. Maddiyatın ötesinde bir şey yok, olamaz. Maneviyatın bir şeye yaraması için maddiyata dönmesi gerekiyor. Bunu sadece para göndermek olarak anlamayın. Bu güzel duyguları yardım kutularını koli bandıyla bantlamaya yönlendirmek de iyidir. Herkes kendi imkanlarınca bir şey bulabilir.

Olaydan çok çıkmamak gerekirse, bağış bağıştır. Belki bir etik bakış açısına göre bir amaç güden insana göre daha ahlaklı bir bireysiniz. Ancak Doğu'daki insana göre bağışınız, bir diğeriyle aynı değerde ve o insanlara aynı derecede yardım ediyor.

Bir de kanıt istemişsin insanlarda kanıt paylaşıyor şaka gibi. Bize vereceğin parayı sende yardım etsene bu nasıl bir çekiliş? Kartımda son kalan kuruşa kadar yolladım ben. 10-20 her şeye ihtiyaçları var, 3-5 Demeden herkes yardımcı olsun.
Bu sekilde cekilise katilmak icin yardim gondermis oluyorlar, zarari ne? Daha fazla kisi yardim gondermis oluyor.

500 TL'lik bir bağış yaptım. Kampanyanıza oyun ihtiyacı olan arkadaşın katılmasını isterim. Benim oyunlarım var. Teşekkürler.

Destek Yardımı.jpg

50 TL'lik ahbap dijtal kartı ve termal içlik aldım.
Allah yardımcıları olsun.
Şu an 45.90'a termal içlik var. Hava soğuk bu tarz şeyleri de almayı ihmal etmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı