Dergide yazar olmak veya Asus, Msi gibi firmalarda işe girmek

Tolga Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir/Bornova
Daha fazla  
Meslek
İçerik Moderatörü - Freelance Çevirmen
Recep abi hazır gelmişken bende bir soru sorayım: Ben Lise 3. sınıf dil öğrencisiyim. Yabancı dil seviyem sınıfımın çok üstünde. Fakat bir dergide yazar olmak veya Asus, Msi gibi firmalarda işe girmek için bilgisayar bölümlerinden mezun olmak gerekmiyor mu ? Eğer gerekmiyorsa çok sevineceğim çünkü ne olacağıma henüz karar vermedim. Eğer mümkün ise Amerikan Dili ve Edebiyatı gibi bir bölüm bitirip teknoloji alemine giriş yapmak istiyorum. Köfteli makarnaların bol olsun abi.

Ne okuduğunun bir önemi yok aslında önemli olan kişisel gelişim. Her şey kendine geliştirebilmene bağlı. Bu kadar heyecan da yapma daha önünde çok zaman var.

Bilgisayar bölümlerinden mezun olmak gerekmiyor. Ben Almanca Öğretmenliği okuyup ASUS'ta çalıştım. ODTÜ Fizik okuyan arkadaşım MSI'da çalışıyor. Şahin Ekşioğlu müzik ile ilgili bir bölüm okudu, şu anda Popular Science'ın başında. CHIP'in Yazı İşleri Müdürü Ufuk Yamakılıçoğlu da Almanca Enformatik okudu. Daha örnek lazım mı ? :)

Söz konusu yazarlık olduğunda bölümün bir önemi yok. Henüz Lise 3'teyken 6 ay kadar Level'da yazma şansım olmuştu.

Bu okumakla ilgili değildir, belirtildiği gibi ilgi ve azimle ilgilidir. Bir dönem ben de Türkiye geneli çıkan bir ekonomi gazetesinde editördüm.

Ekonomi bölümü okumadım, hatta o işe girene kadar ekonomi ile alakam bile yoktu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı