Ders çalışamamak

Kendimden bilirim birisi bir işi yap deyince ısrarla yapmamayı bu durumu onları karşına alıp konuş benim ders çalışma isteyim varsa bile siz söylediğiniz için çalışma isteyim kaçıyor vs de özellikle harıl harıl bir işi yaparken gelip sırtına helal olsun benim oğluma falan falan yapmaları insanı çileden çıkarıyor.

Karşılarına geçip konuşursam ters tepki verirler diye çekiniyorum dostum.

Karşılarına geçip konuşursam ters tepki verirler diye çekiniyorum dostum.

Aynı korku bende de vardı. Ama hafiften hafiften onlara karşı çık. Sesini azıcık da olsa yükselt. Susma, sustukça sıra sana gelecek. Cidden de öyle. Sesini onlara karşı hafiften yükselt. Derslerinde biraz yüksek başarı göster, sonra onları al karşına sakince konuş. Ben öyle yaptım ve biraz taş devrinden kalma olmalarına rağmen bir miktar anladılar diyebilirim. YKS 2020 mağdurlarından biri de benim. Senenin başında babam benden ümidi kesmişti. "Bu çocuk 500 bine bile giremez. En iyisi sanayiye verelim" falan diyordu. Sonraları çalıştım ve 30 bin sıralama yaptım ama sınavdan çıkıp sınavın çok iyi geçtiğini söyleyene kadar neredeyse bana güvenleri hiç yoktu. Yani ebeveyn bunlar bazen anlamayabiliyorlar. Sen kendini açıklamaya çalış, anlarlarsa ne güzel ancak olur da anlamazlarsa o zaman sadece sabret ve dersine çalış. Sonuçları gördükçe ikna olmaya başlarlar umarım 🙂. Bayağı uzun oldu kusura bakma 😄.

Gideceksin kendine ders programı falan hazırlayacaksın ama buna uymak şartıyla. Aileni de karşına alıp konuşmaya korkma çünkü hiçbir aile çocuğunun kötülüğünü istemez ve bu yüzden onlara "benim geleceğim için biraz zaman ayırıp konuşun lütfen." Gibi bir şey de ve senle konuştuklarında da yaptığın ders programına uyacağını ve sana her fırsatta "ders çalış..." Dememelerini söyle. Dediğimi yaparsan artık bir düzene geçip derslerine iyi bir şekilde çalışacağına inanıyorum.

Gideceksin kendine ders programı falan hazırlayacaksın ama buna uymak şartıyla. Aileni de karşına alıp konuşmaya korkma çünkü hiçbir aile çocuğunun kötülüğünü istemez ve bu yüzden onlara "benim geleceğim için biraz zaman ayırıp konuşun lütfen." Gibi bir şey de ve senle konuştuklarında da yaptığın ders programına uyacağını ve sana her fırsatta "ders çalış..." Dememelerini söyle. Dediğimi yaparsan artık bir düzene geçip derslerine iyi bir şekilde çalışacağına inanıyorum.

Yorumunuz için sağ olun bunu deneyeceğim bana ders çalışın demeyin dediğimde genelde dalgaya vuruyolar :)

Geri
Yukarı