Ders çalışamıyorum ve her şey kötüye gidiyor gibi hissediyorum

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Geleceğim elimden kayıyor sanki, ama ben yine de tembellik etmekle meşgulüm. Bundan yaklaşık 1'ya da 2 ay önce derslere sıkıca sarılmıştım. Daha sonra anlık bunalmalar başladı ve ders çalışmayı yine bıraktım. Canlı dersleri dinlemeyi bile tembellikle geçiriyorum. Ne yapsam motivasyon kazanırım bilemiyorum. Eskiden zaman çok yavaş geçerdi bir ay bile çok yavaş gelirdi bana. Şimdi Ekim'den aralığa hiçbir şey fark etmedi gibi. Klasik yöntemlerin artık benim üzerimde işe yaradığını düşünmüyorum. Korkuyorum ileride düzgün bir meslek kazanamamaktan ve vasıfsız biri olmaktan. Şu an bana öyle bir motivasyon lazım ki bilgisayarın başından kalkıp direk ders çalışmaya başlamam lazım. Bunu aranızda yaşayan çoğu kişi vardır. Nasıl aştığınızı merak ediyorum. Çok klişe bir konu olduğunun da farkındayım. Mantıklı fikirlerinizi bekliyorum. :(.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen burada ben sana gaz versem bile en fazla 2 saat ders çalışıp yarın yine aynı sorunu yaşıyacaksın. Kendine bir plan oluşturup ona göre çalışmaya başla. Programı başlangıç olarak üst düzey yapma. Daha sonra hafif hafif arttırsın. Mutlaka her gün matematik çalış. Bölümünü bilmiyorum ama sonuç olarak programlı ve düzenli çalışırsan yapamayacağın hiçbir şey yoktur. Hayatın senin elinde. Ya kaymasını izliyceksin ya da onu sıkı sıkı tutucaksın.

Hocam ders çalışmazsanız herşey kötüye gidecekmiş gibi düşünün. Çünkü çalışıp verim alırsanız faydanızı göreceksiniz. Çalışkan biri olup derslerinizden yüksek not aldığınızdaki geleceğinizi düşünün. Bir de derslerine çalışmayıp düşük notlar alan geleceğinizi düşünün. Gelecekteki mesleğinizi, evinizi, arabanızı...

Şahsen burada ben sana gaz versem bile en fazla 2 saat ders çalışıp yarın yine aynı sorunu yaşıyacaksın. Kendine bir plan oluşturup ona göre çalışmaya başla. Programı başlangıç olarak üst düzey yapma. Daha sonra hafif hafif arttırsın. Mutlaka her gün matematik çalış. Bölümünü bilmiyorum ama sonuç olarak programlı ve düzenli çalışırsan yapamayacağın hiçbir şey yoktur. Hayatın senin elinde. Ya kaymasını izliyceksin ya da onu sıkı sıkı tutucaksın.
Program yapmakta pek iyi değilimdir uğraşacağım umarım taktikleriniz varsa yazabilirsiniz.
Hocam ders çalışmazsanız herşey kötüye gidecekmiş gibi düşünün. Çünkü çalışıp verim alırsanız faydanızı göreceksiniz. Çalışkan biri olup derslerinizden yüksek not aldığınızdaki geleceğinizi düşünün. Bir de derslerine çalışmayıp düşük notlar alan geleceğinizi düşünün. Gelecekteki mesleğinizi, evinizi, arabanızı...
Daha önce bir kağıda tüm eksi yönlerini ve tüm artı yönlerini yazdım sürekli bakmaya çalıştım o da sadece ilk günler işe yaradı :(.
Bende saldim dersleri CMT gunu yekrar başlayacağım.
Nasıl başlamayı düşünüyorsunuz taktiğiniz varsa paylaşın lütfen.

Program yapmakta pek iyi değilimdir uğraşacağım umarım taktikleriniz varsa yazabilirsiniz.

Daha önce bir kağıda tüm eksi yönlerini ve tüm artı yönlerini yazdım sürekli bakmaya çalıştım o da sadece ilk günler işe yaradı :(.

Bugün cevap elinizde olur, aksam etiket atin kesin dönüş yapacağım.

Hocam müzikle ders çalışmayı deneyin ve ders çalışma vlogları izleyin. Gaza getirir sizi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı