Ders çalışırken gelen uyku

Sevmeye çalış, bilim olarak gör işkence olarak görme seversin. Ben ders çalışmadan veya aralarda molalarda dışarıda 5 dakika hava alırım.
Öncelikle ders çalışmak kolay bir şey değil. Ders çalışmaya isteyerek çalışman için önemli bir şey olmalı. Mesela yarın sınavın varsa ders çalışırken endişenden dolayı uykun gelmez ama sınavın 1 ay sonraysa ve LGS, YKS gibi bir sınav değilse çalışmak isteyesin gelmez.

Sana şunu önereyim. Telefonunu ve kalan tüm teknolojik aletlerini kendinden uzaklaştır. Şu an içebiliyorsan kahve ya da sıcak çikolata tavsiye ederim. Çay da içebilirsin. Derse odaklanma yöntemini bilmiyorum ama eğer sözel bir ders değilse matematik gibi ben şarkı dinleyerek yapıyorum. Şarkı dinlerken soru çözmek zor gelebilir ama soru çözerken aynı zamanda eğleniyorsun şarkı dinlediğin için.

Kısacası yakınında hiçbir teknolojik alet olmasın bildirimlere falan bakma, uyku açıcı ya da modunu artırabilecek içecek içebiliyorsan iç ve son olarak dersin yanında birlikte yapabileceğin şarkı dinlemek gibi dersten tamamiyla odaklanmanı engellemeyecek bir şey de tavsiye ederim. Umarım çalışabilirsin :)
Ders çalışmak neden kolay bir şey değil ki? Bence 12 saat karnını doyurmak için sevmediğin bir işte çalışmak kolay bir şey değil.

Öncelikle ders çalışmak kolay bir şey değil. Ders çalışmaya isteyerek çalışman için önemli bir şey olmalı. Mesela yarın sınavın varsa ders çalışırken endişenden dolayı uykun gelmez ama sınavın 1 ay sonraysa ve LGS, YKS gibi bir sınav değilse çalışmak isteyesin gelmez.

Sana şunu önereyim. Telefonunu ve kalan tüm teknolojik aletlerini kendinden uzaklaştır. Şu an içebiliyorsan kahve ya da sıcak çikolata tavsiye ederim. Çay da içebilirsin. Derse odaklanma yöntemini bilmiyorum ama eğer sözel bir ders değilse matematik gibi ben şarkı dinleyerek yapıyorum. Şarkı dinlerken soru çözmek zor gelebilir ama soru çözerken aynı zamanda eğleniyorsun şarkı dinlediğin için.

Kısacası yakınında hiçbir teknolojik alet olmasın bildirimlere falan bakma, uyku açıcı ya da modunu artırabilecek içecek içebiliyorsan iç ve son olarak dersin yanında birlikte yapabileceğin şarkı dinlemek gibi dersten tamamiyla odaklanmanı engellemeyecek bir şey de tavsiye ederim. Umarım çalışabilirsin :)
Çok doğru gerçekten. İşin ciddiyeti olmayınca ders çalışmak çok zor bir şey.

Teknolojik alet konusunda da haklısınız. İnsanlar gericilik olarak algılıyor ama gerçekten de bu aletler olmayınca daha rahat çalışılıyor.

Ders çalışırken bir şeyler yemek iyi fikir mi bilemiyorum alışkanlık yapar ve ne kadar sağlıklı olur tartışılır.

Ders çalışmayi zihninde yeniden tasarla. Sıkıcı bir iş olmaktan ziyade yapman gereken sorumluluğun olarak gör. Eskiden insanların imkanları yoktu ve zor şartlar altında çalışırdı. Bunu düşün. Şimdi ise kolay.

Bir de, eğer bitiriyim de gideyim mantığıyla hareket ederseniz o iş olmaz. Sanki sürekli bu işi yapıyormussunuz gibi devam edin.

Konu kapanabilir çözüm:
1 adet 2'si 1 arada kahve (adet arttırılabilir)
3 çay kaşığı Türk kahvesi.
Yapılış:
Malzemeler çay bardağına koyulur. Bardağın 3/2'si ılık su ile doldurulur ve içilir.

Geri
Yukarı