Ders çalışma isteği nasıl kazanılır?

NeoNima

Hectopat
Makaleler
1
Ben 8'e geçeceğim ama içimde bir ders çalışma isteği yok. Deniyorum, olmuyor. Tavsiyeleriniz nelerdir? Bu arada soru LGS için.

İlgi duyduğun ileride yapacak bir meslek bul hakkında araştırmalar yap belki motivasyon kaynağı olur. Öbür türlü isteğin gelmesini bekleme ilk bir hafta biraz işkence çekeceksin sonra zevk almaya başlayacaksın çalışmaktan.

(Bu mesajı silmeyi bilmediğim için düzenlenmiştir):p
İlgi duyduğun ileride yapacak bir meslek bul hakkında araştırmalar yap belki motivasyon kaynağı olur. Öbür türlü isteğin gelmesini bekleme ilk bir hafta biraz işkence çekeceksin sonra zevk almaya başlayacaksın çalışmaktan.

Denerim ama şu anda sadece CS oynuyasım geliyor ondan başka ne bir ne oyun ne uğraş

Buradan ayrılarak ve bilgisayarı çoğunlukla konu anlatım ve video çözüm izlemek için kullanırsan sorun olmaz. Alışkanlığı kesin kazanırsın.

Bak Ben 8. Sınıfa Geçerken Çok Teredütte Kaldım. Acaba yapabilcek miyim yapamayacak mıyım? Sonradan Yavaş Yavaş Test Çözmeye Başladım, zamanla isteğim de arttı ve bu arada aşağıda gördüm. CS sunucuları şu anlık çöp oynamamayı tercih ederim. Oyunu yavaş yavaş bırakmaya çalış.
1595970504088.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak Ben 8. Sınıfa Geçerken Çok Teredütte Kaldım Acaba Yapabilecek Miyim Yapamıycak Mıyım? Sonradan Yavaş Yavaş Test Çözmeye Başladım Zamanla İsteğim de Arttı Ve Bu Arada Aşağıda Gördüm CS Sunucuları Şu Anlık Çöp Oynamamayı Tercih Ederim Oyunu Yavaş Yavaş Bırakmaya Çalış Eki Görüntüle 626499

Tamam zaten yeni başladım rekabetçide 3 maç kazandım hemen sonra 21 saat rekabetçiye giremezsin dedi ama dediğini deneyeceğim sağ ol

Buradan ayrılarak ve bilgisayarı çoğunlukla konu anlatım ve video çözüm izlemek için kullanırsan sorun olmaz. Alışkanlığı kesin kazanırsın.

Zaten sık
Girmiyorum Technopat'a arda bir yardım isteyen var mı diye bakıyorum başka zaman ise ben yardım istiyorum karma yani

Sana LGS'de yüzde 2'ye girmiş biri olarak cevap vereceğim. PC'yi kaldır komple hatta odanda bile durmasın görme bile onu telefonundan da tüm oyunları sil. Instagram falan da dadhil olmak üzere kendini kontrol altına aldıkça Instagram YouTube gibi uygulamaları geri indirebilirsin. Yapacak bir şey bulamayınca çalışıyor insan rekabete gir arkadaşlarınla biz iddia oynardık kim en iyi yapacak diye :D denemelerde. Fabrikanız yoksa milletvekili oğlu değilsen ve söyleyemeyeceğim daha birçok şey değilsen çalışmazsan. Garson olursun iyi bir mesleğin olmaz ve patronunun istediklerini yapmak zorunda kalırsın. Ömür boyu baaba parasıyla yaşayamazsın çocuğun seni arkadaşlarıyla tanıştıtırırken benim babam çöpçü demesin istiyorsan çalış dostum.

Denerim ama şu anda sadece CS oynuyasım geliyor ondan başka ne bir ne oyun ne uğraş.
3000 saat CS:GO oynama sürem var senin yaşında başladım ve inan bana çok pişmanım. Şimdiki kafam olsa kendimi ne güzel geliştirirdim diyorum. Şuan sana tavsiyem oyunu hiç düşünmeden direkt sil direkt. Hiç uğraşma bir daha aklına getirme pişman eder.

Sana LGS'de yüzde 2'ye girmiş biri olarak cevap vereceğim. PC'yi kaldır komple hatta odanda bile durmasın görme bile onu telefonundan da tüm oyunları sil. Instagram falan da dadhil olmak üzere kendini kontrol altına aldıkça Instagram YouTube gibi uygulamaları geri indirebilirsin. Yapacak bir şey bulamayınca çalışıyor insan rekabete gir arkadaşlarınla biz iddia oynardık kim en iyi yapacak diye :D denemelerde. Fabrikanız yoksa milletvekili oğlu değilsen ve söyleyemeyeceğim daha birçok şey değilsen çalışmazsan. Garson olursun iyi bir mesleğin olmaz ve patronunun istediklerini yapmak zorunda kalırsın. Ömür boyu baaba parasıyla yaşayamazsın çocuğun seni arkadaşlarıyla tanıştıtırırken benim babam çöpçü demesin istiyorsan çalış dostum.

Zaten telofonum yok gerekde duymuyorum 1990'lardan kalma bir walkmanim var o bana yetiyor bilgisayarı kullanmak zorundayım çünkü bu evdeki T6EK PC ve benim odamda değil :)
3000 saat CS:GO oynama sürem var senin yaşında başladım ve inan bana çok pişmanım. Şimdiki kafam olsa kendimi ne güzel geliştirirdim diyorum. Şu an sana tavsiyem oyunu hiç düşünmeden direkt sil direkt. Hiç uğraşma bir daha aklına getirme pişman eder.

Tamam herhalde yapabilirim

Ben 8. sınıfa geçtiğimde her sene olduğu gibi yaparım ben diyordum. Peki yaptım mı? Hayır. Fazla ders çalışma. Bak ben ilk zamanlarda gaza geldim çok ders çalıştım(kendime göre bu çalışma zirveydi.) sonra sıkılmaya başladım. Ortalama 4 saat çalışan biriydim. Bu zamanla düştü, düştü, düştü ve en sonunda hiç çalışmadım. Sınavdan bir gün önce deliler gibi LoL oynadım. Ve kazanamadım. Bir süre sonra bırakmamak için kararında ders çalış. Kafa dağıtmayı unutma. Bilgisayar oyunu oynayabilirsin veya dışarıya çıkabilirsin.

Geri
Yukarı