Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır?

v1ncent

Hectopat
Oturup bir yerlerden başla diyeceksiniz de olmuyor arkadaşlar. Dil bölümündeyim hadi İngilizceyi sevdiğim için sıkılmadan yapıyorum da TYT derslerinde aşırı bunalıyorum. Sıkıla sıkıla konu dinliyorum herhangi bir dersin, teste gelince de kalem oynatamıyorumi çünkü çalıştığım konudan zerre verim almıyorum istek olmadığından. Şu an 11. sınıfım ama özellikle seneye bu durumu çözemezsem istediğim üniversitenin kapısından geçemem. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben basit sorularla başlamıştım. Bunları çözebilince gelen özgüvenle zorlara geçtim. Belki sende böyle motivasyon bulursun.

Oturup bir yerlerden başla diyeceksiniz de olmuyor arkadaşlar. Dil bölümündeyim hadi İngilizceyi sevdiğim için sıkılmadan yapıyorum da TYT derslerinde aşırı bunalıyorum. Sıkıla sıkıla konu dinliyorum herhangi bir dersin, teste gelince de kalem oynatamıyorumi çünkü çalıştığım konudan zerre verim almıyorum istek olmadığından. Şu an 11. sınıfım ama özellikle seneye bu durumu çözemezsem istediğim üniversitenin kapısından geçemem. Ne yapmam lazım?

Disiplin ile.

Oturup bir yerlerden başla diyeceksiniz de olmuyor arkadaşlar. Dil bölümündeyim hadi ingilizceyi sevdiğim için sıkılmadan yapıyorum da TYT derslerinde aşırı bunalıyorum. Sıkıla sıkıla konu dinliyorum herhangi bir dersin, teste gelince de kalem oynatamıyorumi çünkü çalıştığım konudan zerre verim almıyorum istek olmadığından. Şu an 11. sınıfım ama özellikle seneye bu durumu çözemezsem istediğim üniversitenin kapısından geçemem. Ne yapmam lazım?

Dopamin detoksunu deneyebilirsin.
Dopamin detoksu; 1 gün boyunca zevk aldığın alışkanlıkları yapmamak örnek oyun oynamak yemek yemek gibi Haluk Tatar'ın bu konu hakkında bir videosu vardı araştırmanın öneririm.

Geri
Yukarı