Ders çalışmak için vaktim olmuyor

mcpootis

Centipat
Daha fazla  
Sabah 8 akşam 8 ders görüyorum okulda 8 saat 3 saat de etüt var, ama eve geldiğimde TYT çalışacak vaktim olmuyor okulda derste test çözdüğüm için sözlüme düşük girilmişti o yüzden onu da yapamıyorum. Eve geldiğimde saat 8.30 oluyor ve ben günün yorgunluğunu atmak istediğim için 10.30'a kadar oturuyorum sonrasındada gözlerim cok acıdığı için uyuyorum ve döngü böyle devam ediyor. Dil okuyorum YDT güzel ama TYT için bu düzenimde yardım edebileceğiniz bir çözümünüz varsa önerilere açığım.

Okula giden birisi etüde gitmemeli bence ya, çok yanlış. Test çözdüğü için sözlüsüne düşük girilme vakasını da ilk defa görüyorum, garipmiş. Bana kalsa etüdü bırakır kendime zaman oluştururdum ama içinde bulunduğun şartlar ne bilmiyorum.

10.30 a kadar oturuyorsanız ya sorun sizde ya da gerçekten çok yoruluyorsunuz demektir.
3 saatlik etütte yeterince çalışamıyor musunuz diyeceğim ama temponuzu ve sınıfınızı bilmiyorum. Gözleriniz için damla ve ya ona benzer bir şeyler kullanabilirsiniz ben bir zamanlar göz kuruluğu için bir damla kullanıyordum ama yine de kendinizi biraz zorlamalısınız maalesef sınavlar ancak böyle kazanılıyor. Kısacası no pain no gain.

Not : Etütü bırakıp evde ve ya bir kütüphane ortamında çalışmanız daha mantıklı.

Okula giden birisi etüde gitmemeli bence ya, çok yanlış. Test çözdüğü için sözlüsüne düşük girilme vakasını da ilk defa görüyorum, garipmiş. Bana kalsa etüdü bırakır kendime zaman oluştururdum ama içinde bulunduğun şartlar ne bilmiyorum.

Etüt çok verimli o yüzden bırakmak istemiyorum sadece okulla devam edersem netlerim düşer gibi geliyor.

10.30'a kadar oturuyorsanız ya sorun sizde ya da gerçekten çok yoruluyorsunuz demektir.
3 saatlik etütte yeterince çalışamıyor musunuz diyeceğim ama temponuzu ve sınıfınızı bilmiyorum. Gözleriniz için damla veya ona benzer bir şeyler kullanabilirsiniz ben bir zamanlar göz kuruluğu için bir damla kullanıyordum ama yine de kendinizi biraz zorlamalısınız maalesef sınavlar ancak böyle kazanılıyor. Kısacası no pain no gain.

Not: Etütü bırakıp evde veya bir kütüphane ortamında çalışmanız daha mantıklı.

10.30'dan sonra çalışmak istiyorum ama uykum oluyor dayanamıyorum çalıştığımı anlamam diye korkuyorum. Etütde çok verimli o yüzden bırakmak istemiyorum.

Etüt istediğiniz doğrultuda çalışmıyorsa bence bırakın.

Etüt güzel gidiyor 20-30 net artı sağladı bana o yüzden bırakmak istemiyorum.

Etüt çok verimli o yüzden bırakmak istemiyorum sadece okulla devam edersem netlerim düşer gibi geliyor.

10.30'dan sonra çalışmak istiyorum ama uykum oluyor dayanamıyorum çalıştığımı anlamam diye korkuyorum. Etütde çok verimli o yüzden bırakmak istemiyorum.

20 30 net artı sağladı diyorsunuz. Şu an kaç net yapıyorsunuz onu da yazarsanız daha iyi değerlendirebiliriz kimi insanlar yeterince çalışmasına rağmen bazen fazla mükemmelliyetçi olabiliyor. Belki de o insanlardansınızdır

O zaman hafta sonu elinizden geldiğince fazla çalışın, boş dersleri iyi değerlendirin yapacak bir şey yok

20 30 net artı sağladı diyorsunuz. Şu an kaç net yapıyorsunuz onu da yazarsanız daha iyi değerlendirebiliriz kimi insanlar yeterince çalışmasına rağmen bazen fazla mükemmelliyetçi olabiliyor. Belki de o insanlardansınızdır.

YDT 80 soruda 70 küsur netlerde(hedefim 80 net yapmak ama çalışamadığım ders İngilizce değil)
TYT 50 net civarlarında hedefim 60-70

YDT 80 soruda 70 küsur netlerde(hedefim 80 net yapmak ama çalışamadığım ders İngilizce değil)
TYT 50 net civarlarında hedefim 60-70
Tahminimce sorunun matematik ve fende hızlıca TYT matematik kampına gir Sayılar - Problemler - Geometri çalış , Fende ise en kolay konuları aradan ayıkla sonra bir tık daha zorları çalış böylece mat 20+ fen 10+ gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı