Ders Çalışmak İstemiyorum

Çalışma o zaman. Emek vermeden hiçbir şey yapamazsın. Böyle bir konu açman bile çok saçma. Zaten cevabını biliyorsun sorunun neden açıyorsun o zaman?
Çok gereksiz ve saçma bir cevap ben nasıl daha iyi olup eski formuma dönebileceğimi sordum. Mesaj kasmak için böyle gereksiz cevaplar atmayın.

Lise 1 en zor sınıf diyor bazıları. Belki doğrudur. Orta okuldan orta öğretim arasında çok fazla fark olduğundan dolayı ve dersler çok fazla detaylandığından dolayı öğrenciler zorlanıyorlar. Belki derslerin ağırlığından dolayı çalışma isteğin kayboluyor olabilir. 10. sınıfın zorluk derecesi biraz daha düşük deniliyor çoğunlukla. Tabi derslere göre değişiyor bu. İsteğini yerine getirmen için bir hedef belirlemen sana yardımcı olabilir. Eğer bir meslek belirleyebilirsin kendine - bu meslek etkilendiğin bir filmle, yaşadığın önemli bir an ile veya çocukluktan beri yapmak istediğin iş olabilir, hobilerinle de alakalı olabilir. Daha sonra bu mesleği iyice araştırarak okumak istediğin üniversite ve bu mesleğin ana eğitimini almadan nasıl fikir sahibi olacağını öğrenebilirsen, -diyelim ki mühendislik veya fizik bölümü- lisede fizik, kimya, matematik gibi derslere olan ilgin artar ve kendine " ben ileride X mesleğini okuyacağım bu yüzden lisede şu, şu derslere biraz bakayım" böylece ders çalışabilirsin. Hem de ileride okuyacağın mesleği biraz tanırsın.

Senin düşünce şeklin dersleri "ya arkadaş çok zor hiç uğraşmayayım" kafasına yatırıyor. Ama sadece bir ay okul başladığında ne zaman okuldan gelsen biraz dinlen sonra 1-1.5 saat çalış. Sonraki gün 2 saat sonra 3 saat ve o ay bitinceye kadar 3 saat çalış. Sonra zaten konuları anlamaya hocalara sormaya başlayacaksın ve bu işten sen farketmesende hoşlanacaksın,iyi hissedeceksin. Sonra dersler 80,90 gelsin güzel karneler gelsin yaz oyunları :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı