Ders Çalışmak İstemiyorum

Hmzy

Hectopat
10.sınıfa geçtim fakat liseye geçtiğimden beri ders çalışma isteğim okula gitme hevesim, hiçbir şey kalmadı. Liseye kadar hep taktir alırdım puanlarım 450 altına inmezdi ( 500 üzerinden). Bu sene derslerde çok zorlandım şimdi 10.sınıfta nasıl odaklanabilirim ve derslerin alt yapısını tekrar oturtabilirim lütfen yardımcı olun. :(

10.sınıfa geçtim fakat liseye geçtiğimden beri ders çalışma isteğim okula gitme hevesim, hiçbir şey kalmadı. Liseye kadar hep taktir alırdım puanlarım 450 altına inmezdi ( 500 üzerinden). Bu sene derslerde çok zorlandım şimdi 10.sınıfta nasıl odaklanabilirim ve derslerin alt yapısını tekrar oturtabilirim lütfen yardımcı olun. :(

21 gün ağlasanızda , sızlasanız da ders çalışın. Sonrasında insan alışkanlık kazanıyor.
Kısacası Ne Kadar Ekmek O Kadar Köfte ;)

10. sınıfı sürünerek, ucundan geçtim. Sakın o hataya düşme, 10. sınıf çok zor. Tabi ben sağlık meslek lisesindeyim, 15 farklı ve hafife alınamayacak ders görüyorduk. Allah'tan bu sene staj varda dersler azalıyor.

10. sınıfı sürünerek, ucundan geçtim. Sakın o hataya düşme, 10. sınıf çok zor. Tabi ben sağlık meslek lisesindeyim, 15 farklı ve hafife alınamayacak ders görüyorduk. Allah'tan bu sene staj varda dersler azalıyor.
Lisenin ben canını seveyim ne kadarda güzeldi asıl zor olan yüksekokul ve fakültede okumaktır.

Çalışma o zaman. Emek vermeden hiçbir şey yapamazsın. Böyle bir konu açman bile çok saçma. Zaten cevabını biliyorsun sorunun neden açıyorsun o zaman?

O kadar zor olmasa gerek. Öğrenmen gereken belli başlı şeyler var. Dört senenin acısını üniversite sınavında çıkarıyorlar zaten. En önemlisi o zaman çalışman. Hem gezip hem çalışmak çok da zor değil 10. ya da 11. sınıfta.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı