Derslerim iyi olmasına rağmen ders çalışmak istemiyorum

Demir.07

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 14 yaşında LGS'ye hazırlanan bir kardeşinizim. Babam ve annem bana sürekli ders çalış diyor. Ancak ben denemelerde de yazılılarda da bana göre başarılıyım. Denemelerde 450 puanın altına düşmüyorum. Yazılılarda ortalamam 98,4.ancak babam da bir öğretmen. O bilir diye bende bir şey demiyorum. Sonuçta bu mesleği 20 yıldır yapıyor. Ancak benim anlamadığım neden bu kadar çalışmam lazım? Bana tavsiyede bulunur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir liseye git iyi bir geleceğin olsun diye düşünüyorlardır ama çok da doğru bir yaklaşım değil önemli olan üniversite sınavı ki herkesin üniversite sınavına girip universite okuyup iş sahibi olması beklenemez.

Helal olsun kardeşim, alnından öpüyorum bir abin olarak. Ama maalesef burada bir madalya alamazsın. Egonu mümkünse kendi akranların arasında kasmaya çalış.

Merhaba. Ben 14 yaşında LGS'ye hazırlanan bir kardeşinizim. Babam ve annem bana sürekli ders çalış diyor. Ancak ben denemelerde de yazılılarda da bana göre başarılıyım. Denemelerde 450 puanın altına düşmüyorum. Yazılılarda ortalamam 98,4.ancak babam da bir öğretmen. O bilir diye bende bir şey demiyorum. Sonuçta bu mesleği 20 yıldır yapıyor. Ancak benim anlamadığım neden bu kadar çalışmam lazım? Bana tavsiyede bulunur musunuz?
Benim kuzenime de aynı baskıyı yaptılar patladı. Yapabileceğinin %70 ini yaptı. Yengem sürekli çok kötüsün, Bilal abin (ailenin en büyüğü ve başarılısı) seni ders çalıştırsın, gibi şeyler dedi. Millet gibi aileni de çok takmayacaksin. Ben 11'e gidiyorum. Zamanında LGS'de 275 yaptım. Ve samimi söylüyorum deneme sinavlarindan daha kolaydı LGS benim için. Bizim döneme korona vurduydu ondan mı avans verdiler vesaire bilemem ama çokta kasmaya gerek yok. Sen zaten yeteri kadar çalışıyorsundur. Makineyi yakmanın bir manası yok.

Kardeşim daha hiçbir şey bilmiyorsun. Bunu demek ağır gelebilir ama gerçekten öyle. Sınava girince çalışmanın hiçbir şekilde yetmediğini anliyacaksin. Ayrıca 450 iyi bir yer istiyorsan az. LGS denemelerle aynı değil. Ondan her deneme 500 alana kadar çalış ve alinca da devam ettir.

Benim kuzenime de aynı baskıyı yaptılar patladı. Yapabileceğinin %70'ini yaptı. Yengem sürekli çok kötüsün, bilal abin (ailenin en büyüğü ve başarılısı) seni ders çalıştırsın, gibi şeyler dedi. Millet gibi aileni de çok takmayacaksin. Ben 11'e gidiyorum. Zamanında LGS'de 275 yaptım. Ve samimi söylüyorum deneme sinavlarindan daha kolaydı LGS benim için. Bizim döneme korona vurduydu ondan mı avans verdiler vesaire bilemem ama çok da kasmaya gerek yok. Sen zaten yeteri kadar çalışıyorsundur. Makineyi yakmanın bir manası yok.

Koranadan dolayı. Bizimki de depremden dolayıydi. 471 aldım şehirden çıkamadım.

@Demir.07 Hedefin ne? İkametgahına göre yerleşebileceğin bir lise mi? Sınavla kayıt alan görece iyi bir lise mi? Bölgeninizin en iyi fen lisesi mi? Yoksa ülkenin kalburüstü Galatasaray, Kabataş Erkek, Ankara Fen gibi okulları mı? Sorduğun sorunun cevabı bu sorumun cevabında gizli. Sana paragraflarca yazabirdim ama en kestirme yolu bu bence.

Geri
Yukarı