Ders çalışmaktan zevk almak

244012

Hectopat
Makaleler
7
Bazıları var deli gibi çalışıyor. O dereceye gelmek istiyorum. Ders çalışmaktan zevk almak istiyorum. Nasıl bu dereceye gelebilirim?

Geleceğini önemseyen insan çalışır ve çalışırken yeni bilgiler öğreneceğim amacıyla çalışır. Sen oturup sınavı geçeceğim diye çalışırsan geçtiğin sınavla kalırsın, ilerde pek bir faydası olmaz.

Dünya da ders çalışmaktan zevk alan birinin olacağını pek sanmıyorum fakat sevdiği derse çalışmayı sevenlerin olduğunun kanıtıyım. Hafif dinlendirici bir müzik eşliğinde fonksiyonlar bir tarafa polinomlar bir tarafa gerçekten çok keyif alıyorum fakat o lanet biyoloji bıktırıyor. Bu sene hiç biyoloji dersine girmemem de ayrı bir sıkıntı neyse matematik çözmeye devam.

Bazıları var deli gibi çalışıyor. O dereceye gelmek istiyorum. Ders çalışmaktan zevk almak istiyorum. Nasıl bu dereceye gelebilirim?
Mesela ben ders çalışırken kendi kendime konuşurum ve sırf bu yüzden insanlar benim deli olduğumu sanır. Ama ben biliyorum ki dünya beni anlamamışken onların beni deli zannetmesi çok doğal.

Kısacası ders çalışırken yazılan ve senin not etmek istediğin şeyi konuşarak yaz ki beynine otursun bir kere öyle yapınca bir kaç ay unutmuyorsun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı