Ders çalışmaktan hemen sıkılıyorum

Ders çalışmam lazım ama hemen dikkatim dağılıyor 10 dakika çalışsam hemen bırakıyorum hiç çalışasım gelmiyor. Ne yapsam sıkılmam kesintisiz çalışırım?
Hocam bi sebep koyun mesela Calisiyorum bitirirsem telefona girebilirim :).

Ben yazılım mühendisi olmak istiyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum şu an 10.sınıfım.
25+5 methotunu deneyin ben de ara sınıf iken bunu yapmıştım. Şuan Ankara Hukuktayım. Bu methotta sistem şu 25 dakika çalısıyorsunuz 5 dk dinleniyorsunuz ama Ne çalışırken ne de dinlenir iken dikkat dağıtıcı hiç bir iş yapmıyorsun. Başka bir ders kitabı bile masanda olmamalı. Bu şekilde 3 saat gibi kısa bir sürede 6 kez etüt yapmış oluyorsun. Denemeni öneririm şimdiden bol şans ;)

25+5 methotunu deneyin ben de ara sınıf iken bunu yapmıştım. Şu an Ankara Hukuktayım. Bu methotta sistem şu 25 dakika çalısıyorsunuz 5 dk dinleniyorsunuz ama Ne çalışırken ne de dinlenir iken dikkat dağıtıcı hiçbir iş yapmıyorsun. Başka bir ders kitabı bile masanda olmamalı. Bu şekilde 3 saat gibi kısa bir sürede 6 kez etüt yapmış oluyorsun. Denemeni öneririm şimdiden bol şans ;)

Ben konu dinlerken laptop kullanıyorum o zamanda bazen dağılıyor. Maalesef odada 3 kişi kaldığımız için masa bazen karışık olabiliyor ama deneyeceğim teşekkürler. Bu arada annem çok baskı yapıyor ders konusunda bu da ders çalışmama olan motivasyonumu kaybettiriyor.

Geri
Yukarı