Derslerim iyi fakat ders çalışmaktan nefret ediyorum

Ortaokulda çalışmadan yapabiliyorsan problem yok zaten Lgs için biraz çalışsan halledersin liseye geçtiğinde olabildiğince konu biriktirmeden öğrenmeye bak yoksa şimdiki ben gibi 1 gece de sıfırdan trigonometri bitirmeye çalışmak durumunda kalabilirsin😂
edit: ben daha eğlenceli hale getiren kimseyi görmedim ders yoğunluğuna göre kafanda şu kadar çalışmalıyım diye karar vermek çözüm olabilir.

Son düzenleme:
Eğer yazılım mühendisliği istiyorsanız bugünden dil öğrenmeye başlayın.
İngilizce yeterlimi ? Öğretmenlerin akranlarima göre daha üst düzey ingilizcem olduğunu söylüyor zaten bende geliştirmeye devam ediyorum ama dediğim gibi ingilizce yeterli olur mu?

Ortalamam 5'te 100 6'da 97 7 de 98.8 şu an 8'im ama sınavlara falan gram çalışmıyorum. Sadece şu aralar bir 30 dk çalışıyorum. O da bazı sınavlara. Onun dışında ders çalışmaktan nefret ediyorum. Bunu eğlenceli hale getirmenin yolu falan var mı? Pomodoro diyeceksiniz hiç demeyin baştan söyleyeyim.

Bende orta okulda hiç derslere çalışmadan en iyi notları alıyordum sınıf birincisi sayılırdım ama lise başka. Lise 4 de mat sınav notlarım hep tek basamaklıydı, sözlü notları olmasa okulu geçemezdim. Ders çalışırken eğlenen insan görmedim, bir şekilde alışkanlık haline getirmen gerekiyor, erteleme yapmadan düzenli bir şekilde çalışmalısın yoksa benim gibi matematik sınavlarında sınav kağıdını yastık olarak kullanıp uyursun sınav bitene kadar. Lisede zorluk bambaşka.

not: anadolu lisesi

Yeni konular

Geri
Yukarı